تصویربرداری فصل بیزانس «سلمان فارسی» تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، حمید شاه آبادی معاون سیما که به همراه جواد رمضان‌نژاد رییس مرکز سیمافیلم و جمعی از مدیران سیما برای بازدید از پشت‌صحنه سریال «سلمان فارسی» به شهرک سینمایی نور رفته بود، ضمن قدردانی از زحمات یک‌ساله داوود میرباقری و عوامل سریال گفت: سریال «سلمان فارسی» اثری بین‌المللی و بین الادیانی است و باید به مردم ایران بشارت داد که ‌بار دیگر، اثری از داوود میرباقری خواهند دید. اثری که مقاطع مهمی از تاریخ کشورمان از جمله تاریخ ورود اسلام به ایران را روایت می‌کند.

معاون سیما با اشاره به تنوع نماها، ایفای نقش بیش از هفتصد بازیگر اصلی، نقش‌آفرینی تعداد زیادی بازیگر خارجی، حضور هزاران هنرور، و فعالیت بیش از 24 کارگاه گفت: بهره گیری از همه ظرفیت‌های داخلی، مزیت سریال «سلمان فارسی» است.

وی در بازدید چهارساعته خود، با قدردانی از همه عوامل سریال درحال ساخت «سلمان فارسی» و حضور در صحنه فیلم‌برداری دو پلان در محوطه یک دیر این سریال، از بخش‌های مختلف شهرک سینمایی نور مانند مکه، کعبه و شعب ابی طا‌لب، و نیز دکورهای شهر نمادین دمشق بازدید کرد و در جریان برنامه‌ریزی‌های ساخت‌ و سازهای دکورها قرارگرفت.

داوود میرباقری نویسنده و کارگردان سریال «سلمان فارسی» نیز با تشکر از حضور معاون سیما و هیات همراه گفت: حضور دوستان همیشه تاثیرگذار بوده و باعث می‌شود ما با انرژی و قوت قلب بیشتر پیش برویم.

وی به وضعیت فعلی ساخت سریال «سلمان فارسی» هم اشاره و مطرح کرد: ما از پارسال تاکنون، مشغول فیلمبرداری بخش میانی سریال هستیم که در بیزانس می‌گذرد. سلمان فارسی که در نوجوانی، ایران را ترک می‌کند و مسیحی می‌شود، حدود 70 سال در شهرها، کلیسا و دیرهای مختلف بیزانس، سیر و سلوک می‌کند و ما هم‌اکنون مشغول فیلم‌برداری این فصل هستیم.

به گفته میرباقری، با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حدود 3 ماه دیگر، فصل بیزانس به پایان می‌رسد.

کارگردان «سلمان فارسی» گفت: ترجیح ما این است که بعد از فصل بیزانس، فیلمبرداری فصل اول را که فصل ایران است، شروع کنیم.

وی به زمان‌بندی 4 ساله برای پایان کار اشاره و ابراز امیدواری کرد که کار به‌موقع به پایان برسد.

معاون سیما همراه با برخی از مدیران تلویزیون، حدود 4 ساعت در شهرک سینمایی نور حضور داشتند.

آن‌ها ابتدا از بخش‌های مختلف شهرک سینمایی نور مانند مکه، کعبه و شعب ابی‌طالب بازدید کردند و سپس در لوکیشن سریال «سلمان فارسی» حضور یافتند.

سریال «سلمان فارسی» که مجری طرح آن موسسه فیلمسازی زلال فیلم و از محصولات مرکز سیما فیلم محسوب می‌شود به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری در حال ساخت است.

این سریال در سه مقطع ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد.

فیلمبرداری «سلمان فارسی» از زمستان پارسال در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغازشده بود که شیوع ویروس کرونا، چهار ماهی، فیلمبرداری را متوقف کرد.

نهایتا فیلمبرداری این سریال از دهم مرداد امسال با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی در شاهرود و شهرک سینمایی نور از سر گرفته شد.

انتهای پیام/