امروز ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۴

مدیریت کسب‌ و کارهای هنری به‌روز می‌شوند/ حذف تصدی‌گری و تولی‌گری دولت

با برگزاری یک مجمع عمومی، هیات مدیره اولین انجمن موسسات و آموزشگاه‌های‌ فرهنگی هنری استان تهران انتخاب شدند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اولین انجمن موسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری استان تهران با هدف حمایت و توسعه کسب و کارهای مرتبط با هنر و رونق اقتصاد هنر در قالب تشکل‌های عضو اتاق بازرگانی آغاز به کار کرد.

درابتدای این جلسه، مهدی افضلی بنیان‌گذار انجمن و مدیرعامل بنیاد رودکی به رسالت‌های تشکیل انجمن موسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری استان تهران پرداخت و گفت: در گفتمان اقتصاد هنر، نیازمند به‌ روز رسانی دانش و کاربردی‌سازی روش‌های مدیریت کسب‌ و کارهای هنری چه از منظر مدیریتی و چه از منظر اقتصادی هستیم، راهبردی بدون تصدی‌گری و تولی‌گری دولتی. معتقدیم اقتصاد هنر در این دیار باید جدی گرفته شود، اگر می‌خواهیم هنر را زنده و بالنده نگه داریم.

افضلی افزود: تلاش کردیم کانونی ایجاد کنیم تا اهالی هنر بتوانند با دانش روز اقتصاد و مدیریت کسب‌ و کار آشنا شوند، دعوت از متخصصین امر و برگزاری جلسات گفتمانی، انجام پژوهش‌های تخصصی و برنامه‌های دیگری که در این چارچوب برنامه‌ریزی شده‌اند، اقتصاد هنر و اقتصاد کسب‌ و کارهای هنری را به دست خودِ اهالی هنر رشد داده و شکوفا می‌کند.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم انجمن موسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری بتواند به صورت درون‌زا، بنیانِ اقتصادیِ فعالان حوزه فرهنگ و هنر را به گونه‌ای تقویت کند که اندیشه، فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی هر چه بیشتر بین‌المللی شود. رسالت اصلی انجمن موسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری شناخت فاکتورهای اقتصادی در کسب‌ و کارهای فرهنگی هنری برای تقویت بنیه اقتصادی این مجموعه‌ها، در قالب گفتگو، هم‌اندیشی، مشاوره و پژوهش است و در این راستا دستِ اندیشمندان و پژوهشگران این حوزه را به گرمی می‌فشاریم.

در ادامه مهدی کرباسیان عضو اتاق بازرگانی درباره مورد توجه قرار گرفتن بحث اقتصاد هنر در اتاق بازرگانی عنوان کرد: امروزه بخش اعظمی از اقتصاد در جهان به چرخش مالی هنر برمی‌گردد. همان‌طور که در سال‌های گذشته مشاهده شده، کشورهای پیشرفته دنیا که توانسته‌اند به رشد و توسعه برسند، هنر را با اقتصاد تلفیق کرده‌اند.

وی اظهار کرد: در کشور ما اقتصاد هنر به بخش‌های دولتی متصل است که اگر این اقتصاد از طریق انجمن‌های حوزه خصوصی پیگیری شود قطعا می‌تواند نقش موثرتری داشته باشد.

تلاش برای بهبود فضای کسب و کار در گفتگو با دولت

غلامرضا ملکی مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی اتاق تهران نیز در سخنانی توضیحاتی درباره ظرفیت‌های این اتاق برای کمک به اقتصاد هنر ارایه کرد و گفت: اتاق تهران در تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و حل چالش‌های پیش روی فعالان اقتصادی در گفتگو با دولت است.

وی با اشاره به قانون بهبود فضای کسب‌ و‌ کار تاکید کرد: انجمن‌ها و تشکل‌های اتاق بازرگانی در فهرست ملی جایگاه سازمانی داشته و تکلیف قانونی برآن وارد شده و می‌توان در بهبود فضای کسب و کار از آن بهره برد.

ملکی خاطرنشان کرد: انجمن موسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری استان تهران یک تشکل مستقل با هیات مدیره و با بودجه مشخص است که مورد حمایت اتاق بازرگانی تهران بوده و امیدواریم بتوانید مدافع خوبی برای تشکل خویش در تعالی اهدافتان باشید.

وی در پایان با اشاره به ۲۵۰ تشکل ثبت شده و موجود در اتاق بازرگانی از حضور ۱۰ کمیسیون این اتاق یاد کرد و عنوان کرد: ما با ایجاد این کمیسیون با ساختار و آیین‌نامه‌های مدون با ارتباط با دولت و مجلس و نهادهای حاکمیتی در رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار تلاش می‌کنیم.

در این جلسه پس از به رای گذاشتن بخش‌هایی از اساسنامه، انتخابات هیات مدیره انجمن برگزار شد و بر این اساس مهدی افضلی، حسین مسافرآستانه، علی متقیان، اصغر همت، احسان آقایی سید محمد عمرانی و علیرضا مسگرخویی به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شدند.

مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، مهدی کرباسیان نماینده اتاق بازرگانی، غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی اتاق تهران، اصغر همت، پیام دهکردی، اسماعیل آذر، علی متقیان، کامبیز صبری، ستاره اسکندری، امیر راد، احسان آقایی و… از جمله حاضران در مراسم بودند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25