سریال‌های تاریخی در معرفی سرگذشت یک کشور نقش دارند/ روایت وقایع با زبان هنر | خبرگزاری صبا
امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶
معاون سیما در بازدید از پشت صحنه «جشن سربرون»:

سریال‌های تاریخی در معرفی سرگذشت یک کشور نقش دارند/ روایت وقایع با زبان هنر

حمید شاه آبادی معاون سیما از پشت صحنه سریال الف فاخر «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی بازدید کرد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، حمید شاه آبادی با حضور در محل تصویربرداری سریال «جشن سربرون» در منطقه سولقان استان تهران در جریان روند تولید این مجموعه نمایشی الف فاخر قرار گرفت.

حمید شاه آبادی معاون سیما در این بازدید گفت: «جشن سربرون» یک سریال تاریخی ارزشمند است که متن آن با پشتوانه پژوهشی خوبی به نگارش درآمده است. امیدوارم سال آینده شاهد پخش این مجموعه تلویزیونی از سیما باشیم و مردم عزیزمان از مشاهده این سریال لذت ببرند.

وی با اشاره به اینکه سریال های تاریخی نقش مهمی در معرفی سرنوشت و سرگذشت یک کشور دارند، بیان کرد: بازه زمانی در این سریال، دوره مشروطه است. این سریال، اتفاقاتی را که آن مقطع در شهر شیراز و برخی دیگر از مناطق کشور رخ می داد و به حاکمیت رضاخانی منجر شد، روایت می کند.

معاون سیما افزود: این داستان، که با قلم نویسنده و فیلمساز مجتبی راعی به تحریر درآمده و با هنرمندی ده ها تن از بازیگران در حال تصویربرداری است، نوید تولید اثری فاخر می دهد.

شاه آبادی تاکید کرد: ماه ها است که عوامل این مجموعه متعهدانه و به عشق مردم در شرایط سخت و این هوای سرد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شرایط کرونایی منطقه حضور دارند تا این اثر را هرچه زودتر برای مخاطبان رسانه ملی به آنتن برسانند.

وی با اشاره به ضرورت پژوهش در نگارش و ساخت مجموعه های تاریخی تصریح کرد: سریال های تاریخی، از حساسیت و نگاه ویژه ای برخوردارند و نیازمند نگاه ژرف و پژوهش در روایت هستند. کارگردان سریال تاریخی باید بداند روایت وقایع تاریخی باید مبتنی بر حقیقت باشد و آن را با زبان موثر هنر بازگو کند.

شاه آبادی اظهار کرد: مردم ما به سریال های تاریخی علاقه مند هستند و می خواهند بدانند که سرگذشت و رویدادها در گذشته چگونه بوده و چه آبشخوری داشته است. امیدواریم تولید آثار فاخر و ارزشمند در صداوسیما پاسخ مناسبی به این نیاز باشد.

معاون سیما افزود: بنای ما در دوره جدید، تداوم کارهای خوب گذشته است به انضمام ساخت سریال های موثر و جریان ساز دیگر، تا  به یاری خداوند آنتن تلویزیون با سریال های فاخر و ارزشمند بدرخشد.

در این بازدید مهدی فقیه، لاله اسکندی، محمود فلاح و دیگر بازیگران این سریال همراه با مجتبی راعی نویسنده و کارگردان و حسن نجاریان تهیه کننده «جشن سربرون» حضور داشتند و یک سکانس از این اثر در حضور معاون سیما تصویربرداری شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است