امروز ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶

خاطرات شفاهی زنده‌یاد احمدعلی راغب به چاپ دوم رسید

چاپ دوم کتاب «بانگ آزادی» توسط انتشارات راه‌یار منتشر و راونه بازار نشر شد.

به گزارش صبا، چاپ دوم کتاب «بانگ آزادی» خاطرات شفاهی احمدعلی راغب، آهنگساز سرودها و ترانه‌های معروف انقلاب، توسط انتشارات راه‌یار منتشر و راونه بازار نشر شد.

«بانگ آزادی» زندگی و فعالیت‌های زنده یاد احمدعلی راغب به عنوان یکی از چهره‌های اصلی موسیقی انقلاب را از دوران کودکی و نوجوانی در بندر انزلی و بعدها حضور در تهران را در هفت فصل روایت کرده است.

فصل پایانی «بانگ آزادی» به تصاویر و اسناد مرتبط با فعالیت‌های احمدعلی راغب اختصاص دارد. همچنین خواننده کتاب، می‌تواند با اسکن QR کدهای درج شده، سرودها و ترانه‌های ساخته شده توسط احمدعلی راغب را بشنود.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «هیچ ایرانی نیست که اثری از آثار احمدعلی راغب را نشنیده باشد. نسل دهه شصتی‌ها با آواها و نواهای او بزرگ شده است. از سرود «مدرسه‌ها وا شده»، «بابا خون داد» و «هم‌شاگردی سلام» تا قطعات ارکسترال «بانگ آزادی» و «شهید مطهر» و «آمریکا ننگ به نیرنگ تو» بگیرید تا تصنیف «خجسته باد این پیروزی» و «ظفر مبارک» و بعدها تا اولین آلبوم موسیقی پاپ بعد از جنگ مثل «رقص گل‌ها» و قطعاتی مثل «گل می‌روید به باغ» و «بیا به امداد ناتوانان» و… .

می‌توان گفت راغب، یکی از اصلی‌‎ترین آدم‌هایی است که چیزی به نام «سرود و موسیقی انقلاب» را در سال‌های پس از انقلاب بر سر زبان‌ها انداخت.او خالق دست کم بیست اثر هیت و مگاهیت(فراگیر) دوران انقلاب و پس از آن است که امروز بخشی از خاطره جمعی مردم ایران از دهه ۶۰ و ۷۰ شده اند. قطعه «شهید مطهری» که با آهنگسازی او انجام شد، به تأیید امام خمینی(ره) رسید و سرنوشت موسیقی پس از انقلاب را روشن کرد…»

گفتگوهای این کتاب برعهده مهدی چیت‌ساز و مرتضی قاضی بوده و تدوین آن هم توسط محسن صفایی‌فرد صورت گرفته است.

«بانگ آزادی» در ۳۹۲ صفحه، شمارگان ۱۵۰۰ و با قیمت ۵۰ هزار تومان توسط انتشارات راه یار منتشر شده و علاقه‌مندان علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.

احمدعلی راغب، خالق ترانه‌ها و سرودهای ماندگار انقلاب، آذرماه سال جاری در ۷۶ سالگی، پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از بیماری سرطان درگذشت.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است