امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲

حمایت‌های علمی و مالی صدا و سیما از رساله‌ها و پایان‌نامه‌های «حقوق و رسانه»

فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد با موضوع «حقوق و رسانه» منتشر شد.

به گزارش صبا، فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد با موضوع «حقوق و رسانه» از اقدامات جدیدی است که معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما در دست اجرا دارد.

در متن فراخوان حمایت از رساله های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد با موضوع «حقوق و رسانه» آمده است: «معاونت حقوقی و امور مجلس رسانه ملی در راستای دستیابی به راهکارهای علمی در ارتقای بهره وری تولیدات رسانه‌ای و توسعه و تعمیق رهیافت‌های حقوقی در مواجه با موضوعات مرتبط با سازمان از رساله‌های دکتری و پایا‌ن‌نامه‌های کارشناسی ارشد مرتبط با موضوعات حقوق و رسانه حمایت‌های علمی و مالی به عمل می‌آورد.

بدون شک ادبیات علمی در هر رشته و گرایشی مرهون تلاش‌های صاحب نظران و پژوهشگران آن حوزه است و این ادبیات علمی از طریق نگارش رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها شکل می‌گیرد، نمو می‌کند، تعمیق می‌یابد و بالنده می‌شود. حقوق رسانه نیز از این امر مستشنا نیست؛ مخصوصا که در ساحت دانش حقوق در کشورمان این شاخه از حقوق هنوز به دوران توسعه خود نرسیده است و صدها مساله در این حوزه هنوز بدون پاسخی حقوقی باقی مانده است.

بدین منظور این معاونت اقدام به تشکیل شورایی تحت عنوان «شورای حمایت از پایان‌نامه ها و رساله‌های حقوق و رسانه» نموده که طی جلسات مختلف  و با استفاده از نظریات علمی اساتید رشته‌های حقوق و ارتباطات و تجربیات عملی کارشناسان رسانه ملی، عناوینی تهیه شده است که می‌تواند برای دانشجویان ارشد و دکتری در حوزه حقوق و رسانه به عنوان موضوعات رساله و پایان نامه مورد توجه قرار گیرد.»

علاقه‌مندان می‌توانند موضوعات، دستورالعمل‌های مربوطه و فرم‌های مورد نیاز را از سایت معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نشانی www.dlpirib.ir دریافت کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است