امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶

مهلت شرکت در جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» تا اول اسفند تمدید شد

دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» از تمدید مهلت شرکت در این جشنواره تا اول اسفندماه خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی توکلیان دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» گفت: دبیرخانه این رویداد مهلت زمانی ارسال اثر به این دوره از جشنواره برای علاقه‌مندانی که تاکنون امکان ارسال آثار خود را نداشتند تا اول اسفندماه تمدید کرد.

وی افزود: بر این اساس مهلت ارسال آثار به جشنواره که پیش از این تا ۲۲ بهمن بود، تمدید شد و آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه از طریق سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festivalpl.ir تا اول اسفندماه ۱۳۹۹ خواهد بود.

توکلیان همچنین درباره افزایش بازه زمانی آثار تولید شده برای شرکت در این جشنواره توضیح داد: با توجه به درخواست اهالی رسانه درباره امکان ارسال آثار تولیدی پیش از زمان اعلام شده در فراخوان، تصمیم بر آن شد که آثار تولید شده از ابتدای فروردین ۹۸ تا اول اسفند ۹۹ در این جشنواره مورد پذیرش و داوری قرار گیرد. بر این اساس با توجه به باز گشایی کتابخانه ها به ویژه کتابخانه های مرکزی در بهمن ماه و خدمات ۴۰ گانه ارایه شده در این کتابخانه ها، همچنین با توجه به شرایط کرونایی که افتتاح ها را به تاخیر انداخته است، اصحاب رسانه تا ابتدای اسفند ماه فرصت دارند ضمن تولید اثر در این جشنواره شرکت کنند.

دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» تاکید کرد: محتواهای مورد داوری می بایست در محورهای فراخوان باشد و کاربران برای اطلاع از پذیرش یا پذیرش نشدن آثار ارسالی خود، می‌توانند به پروفایل خود در سامانه ثبت نام جشنواره مراجعه کنند.

وی افزود: تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی مانند: محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه» و «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» در فرایند داوری قرار گرفته است و موضوعات غیر مرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.

توکلیان یادآور شد: این جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و…)، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت و گو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می‌شود و دارای ۲ بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی» و همچنین «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نهاد در کتابخانه های عمومی» با ۱۱ موضوع محوری است.

دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» درباره بخش ویژه این جشنواره نیز مطرح کرد: آثار تولیدی رسانه‌های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش‌های ویژه تلویزیون در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی نیز در بخش ویژه این جشنواره قرار دارد.

وی در پایان درباره جوایز برگزیدگان این جشنواره نیز گفت: جوایز درنظر گرفته شده برای نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. ضمن اینکه ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و ۳ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25