امروز ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷

کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری اعلام موجودیت کرد/ اعلام مواضع کانون

کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری در محل این کانون اعلام موجودیت کردند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی این انجمن، جلسه اعلام موجودیت کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری در محل این کانون برگزار شد.

در این جلسه سید امیر پروین حسینی، امیرعباس حدسنی، کورش انصاری و علیرضا حائری به نمایندگی هیات موسس، مواضع کانون تهیه‌کنندگان را مطرح کردند.

موضوعات مطروحه در این جلسه عبارت بودند از:

فرق این کانون با بقیه تشکل‌های و کانون‌های مشابه چیست؟

غیر از کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری، تشکل‌های دیگری نیز با محوریت تهیه‌کنندگان سینما وجود دارد که صرفا فعالان عرصه سینما در آن عضویت دارند اما کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری با عنایت به گستردگی و فراوانی گونه‌های مختلف مدیا از همه تهیه‌کنندگان این عرصه‌ها برای حضور در این تشکل حرفه‌ای دعوت می‌کند.

ارتباط این کانون با آیفیک چیست؟

آیفیک انجمنی است که اعضای آن ماهیت حقوقی دارند و شامل موسسات و دفاتر فیلمسازی است اما کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری، فعالان عرصه تهیه‌کنندگی با ماهیت حقیقی عضو آن خواهند بود.

کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری از لحاظ حقوقی شخصیتی کاملا مستقل دارد و هیچ گونه وابستگی ساختاری به آیفیک ندارد.

اولین جرقه‌های شکل‌گیری این کانون سال‌ها قبل توسط برخی از اعضای فعلی آیفیک صورت گرفت اما بالاخره به صورت جدی سال‌ها بعد با همت و تلاش مستمر تعدادی از تهیه‌کنندگان امروز رسما کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری آغاز  فعالیت خود را اعلام می‌کنند.

نحوه تعامل کانون با سازمان صداو سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چگونه است؟

کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری برای پیشبرد اهداف و حل مشکلات حرفه‌ای و صنفی خود حاضر به تعامل با کلیه سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف همانند سازمان صدا و سیما، بیمه، مالیات و شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و با عنایت به اینکه تلویزیون یکی از مهم‌ترین مراجع تامین و تولید محتوایی است و بخش قابل توجهی از اعضا این کانون با تلویزیون همکاری و قراردادهای بسیار دارند بی شک کانون نیز در همین راستا تعامل با سازمان صدا و سیما را از اولویت‌های کاری خود می‌داند. از طرفی با عنایت به صلاحیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظارت بر شبکه نمایش خانگی قطعا تعامل جدی با این وزارتخانه خواهیم داشت.

هدف از تاسیس کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری چیست؟

با انگیزه اعتلای حرفه تهیه و تولید برنامه‌های دیداری و ارتقا سطح آگاهی و دانش و بینش حرفه‌ای اعضا و تقویت روح خلاقیت در تولید آثار در رسانه‌های دیداری، صیانت از حرفه تهیه‌کنندگی و پیگیر کلیه مشکلات حرفه‌ای و صنفی تهیه‌کنندگان کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری تاسیس شده است.

چرا کانون از وزرات کار یا وزرات کشور مجوز نگرفته است … دلیل دریافت مجوز کانون از ارشاد چیست؟

پس از بررسی مراجع مختلفی همانند وزرات کار، وزارت کشور و وزرات فرهنگ و  ارشاد اسلامی،  اعضای هیات موسس منافع اعضا خود را در تاسیس این کانون ذیل وزرات فرهنگ و ارشاد تشخیص دادند.

از سوی دیگر دریافت مجوز تشکیل یک صنف از سوی وزرات کار به معنای پذیرش قانون کار و سایر ضوابط مرتبط با آن است که این ضوابط در تولید و ساخت آثار هنری نمی‌گنجد.

موضع کانون درباره مشکلات مجوزهای تولیدات شبکه‌های خانگی چیست؟

با عنایت به این که هدف اصلی تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری تولید محتواست، هر ارگان و مرجعی که در چارچوب قانون موانع تولید را در دستور کار قرار دهد و مسیر تولید را هموار کند کانون تهیه‌کنندگان با آن سازمان و ارگان تعامل و همکاری خواهد داشت و امورات مرتبط با ساخت و تولید را از آن مرجع پیگیر می‌کند.

منظور و تعریف انجمن ا‌‌ز کلمه رسانه‌های دیداری چیست؟

در اساسنامه کانون تعریف عضو این گونه ذکر شده است «فردی حقیقی است که حرفه تهیه‌کنندگی رسانه‌های دیداری، حرفه اصلی ایشان باشد» و تعریف از رسانه‌های دیداری در اساسنامه تولید هرگونه اثر تصویری در حوزه تمام رسانه‌های جدید، قدیم و هر مدیایی که در آینده ایجاد شود را هم شامل می‌شود.

افق آینده کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری را شرح دهید ؟

تشکیل نظام صنفی مهم‌ترین هدف و افق این تشکل است یعنی تنظیم روابط بین اعضا.

این کانون که تشکلی حرفه‌ای و دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است توسط بهروز مفید، امیر عباس حدسنی، سید امیر پروین حسینی، اکبر تحویلیان، علیرضا حائری، علی اکرمی، کورش انصاری، معصومه فرد شاهین، ایرج محمدی، سید میلاد اسلام زاده و مهدی کوهیان تاسیس و اعلام موجویت کرده است.

تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری می‌توانند از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۸۸۱۷۶۱۸ و پیام‌رسان واتساپ، درخواست عضویت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25