همایش «استاد علی‌محمد اصفهانی» مجازی برگزار می‌شود

به گزارش صبا به نقل از روابط‌ عمومی فرهنگستان هنر، همایش «استاد علی‌محمد اصفهانی» که به همت معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر و با همکاری شهرداری اصفهان، در سال گذشته برنامه‌ریزی و فراخوان آن منتشر شده بود، قرار است با هدف بازشناخت و معرفی استاد علی‌محمد اصفهانی، یکی از چهره‌های هنر ایران، به‌ صورت مجازی برگزار شود.

استاد علی‌محمد اصفهانی، طراح، نقاش و کاشی‌ساز طراز اولِ اواخر دوره قاجاریه است که آثار ارزشمندی از او در موزه‌های داخل کشور و مجموعه‌های مشهور جهان باقی مانده و شخصیت هنری او هنوز به‌درستی معرفی نشده است.

دستاوردهای این همایش ارایه مقالات علمی در این حوزه، انتشار 2 کتاب «سیاه قلم» و «فن جمیل»، فیلم کوتاه معرفی استاد علی‌محمد اصفهانی و نمایشگاه مجازی از تصاویر آثار این هنرمند فقید است.

علاقه‌مندان می‌توانند سخنرانی دبیر علمی این همایش، و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به همراه فیلم معرفی این هنرمند را امروز، چهارم بهمن‌ماه 1399، در وب‌گاه فرهنگستان هنر مشاهده کنند.

همچنین سخنرانی‌های علمی- پژوهشی این همایش روز یک‌شنبه پنج بهمن‌ماه 1399 و نمایشگاه مجازی آثار استاد علی‌محمد اصفهانی همراه با معرفی 2 کتاب همایش، دوشنبه 6 بهمن‌ماه 1399، در وب‌گاه فرهنگستان قابل مشاهده خواهد بود.