امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰

فرهنگستان هنر میزبان نمایشگاه «راه ابریشم» شد/ حضور ۱۴۰ اثر از ۲۹ کشور جهان

فرهنگستان هنر با گشایش نمایشگاه خوش‌نویسی «راه ابریشم» میزبان خوش‌نویسان ایران و 29 کشور دیگر می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران با گشایش نمایشگاه بین‌المللی خوش‌نویسی «راه ابریشم»، میزبان خوش‌نویسان ایران و ۲۹ کشور دیگر می‌شود.

این نمایشگاه که به همت کمیسیون ملی یونسکو، با همکاری فرهنگستان هنر و موسسه صبا برگزار می‌شود، چشم‌اندازی از مشارکت و تعامل هنرمندان ایران و ۲۹ کشور دیگر را در گستره عظیمی از فرهنگ و تمدن به نمایش خواهد گذاشت.

آیین گشایش با حضور علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، غلامحسین امیرخانی عضو پیوسته فرهنگستان هنر و شماری از مسئولان طراز اول فرهنگی کشور، در تالار «ایران» فرهنگستان هنر و سپس در «نگارخانه ملی ایران» واقع در موسسه صبا برگزار می‌شود.

این نمایشگاه بخشی از «جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی خوش‌نویسی راه ابریشم» است و منتخبی از بیش از ۱۳۰۰ اثر ارسال‌شده به دبیرخانه این همایش را در خود جای داده که ۱۴۰ اثر از ۲۹ کشور جهان در قالب‌های نقاشی‌خط، و ۷۰ اثر از خوش‌نویسان ایران در انواع گرایش‌ها را شامل می‌شود.

آیین گشایش نمایشگاه بین‌المللی خوش‌نویسی «راه ابریشم» جمعه ۳ بهمن در تالار ایرانِ فرهنگستان هنر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و پس از آن، آثار نمایشگاه در «نگارخانه ملی ایران» واقع در موسسه صبا، به نمایش در خواهد آمد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است