امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۱

اولین اجرای «ایوب خان» به هنرمندان درگذشته تقدیم شد

دور تازه اجراهای عمومی تئاتر شهر با اجرای نمایش «ایوب خان» به کارگردانی امیر دژاکام شروع شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، اجراهای عمومی تئاتر شهر روز دوشنبه بیست و نهم دی ماه با اجرای نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیر دژاکام در تالار چهارسو آغاز شد.

امیر دژاکام در ابتدای اولین اجرای این نمایش که با استقبال خوب تماشاگران مواجه شد، بیان کرد: خیلی متاسفم که نزدیک به چندین ماه است تئاتر نداریم. به هر حال وضعیتی که باید مراقب سلامتی خودمان در این ایام کرونایی باشیم در تمامی جامعه وجود دارد. شرایطی که در جامعه هنرمندان تئاتر کشور نیز وجود داشته و خیلی از ما را به دلیل دوری از فعالیت‌های هنری افسرده و ناراحت کرده است. به ویژه اینکه در همین ایام هم شاهد درگذشت تعدادی از هنرمندان بزرگوار کشورمان بودیم که ناراحتی ما را افزون کرد.

وی افزود: آنچه از امشب در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر شاهد اجرای آن هستید، اثری در پاسداشت و نکوداشت زندگی است. زندگی که با همه پستی و بلندی‌هایش در جریان است و ما باید برای بهتر زندگی کردن در این چارچوب نهایت تلاشمان را انجام دهیم. این در حالی است که گروه ما بالغ بر یک سال تمام تلاش خود را انجام داده تا در قالب نمایش «ایوب خان» میزبان شایسته‌ای برای شما خوبان باشد و من از همه شما تماشاگرانی که در این شرایط به تالار چهارسو آمدید و شاهد اولین اجرای نمایش هستید قدردانی کرده و برای یکایک شما آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

نویسنده وکارگردان نمایش «ایوب خان» در بخش پایانی صحبت‌های خود که با حضور رییس مجموعه تئاتر شهر  صورت گرفت، اظهار کرد: امشب مایلم از طرف گروه اجرایی نمایش یاد و خاطره تعدادی از هنرمندان عزیز کشورمان که در ماه های گذشته به دلیل ابتلا به کرونا از دنیا رفتند گرامی بدارم. به اعتقاد من بزرگوارانی چون اکبر عالمی، چنگیز جلیلوند، خسرو سینایی، پرویز پورحسینی، کامبوزیا پرتوی، کریم اکبری مبارکه، سیروس گرجستانی، نقی سیف جمالی، ماه‌چهره خلیلی و تعدادی دیگر از عزیزانمان در عرصه هنر بزرگانی بودند که ما شاهد از دست دادنشان بودیم. پس به سهم خود لازم می‌دانم یادشان را در اولین اجرای عمومی نمایش «ایوب خان» گرامی بدارم.

نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیر دژاکام ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه در تالار چهارسو تئاترشهر روی صحنه می‌رود.

در این نمایش (به ترتیب ورود صحنه) الهام خضرائی‌منش، نسیم داداشی، طاها عابدی، ماهان عابدی، حسام شهیدی، الناز ملک‌پور، نیوشا امینی، غزل جمشید آبادی، مهدی حوریه، ندا حسینی، زینب تحقیقی، آرمین خزائلی، شایان انجمنیان، مژده عنایتی، سمانه شعاعی به عنوان بازیگر حضور دارند.

داستان نمایش «ایوب خان» در اواخر دهه ۴۰ و اوایل دهه ۵۰ می‌گذرد و ماجرای زنی را روایت می‌کند که قرار است همسرش که چند مامور ژاندارمری را کتک زده اعدام کنند. این زن از گلبافت به خانه ایوب خان که فرد ورزشکار و خیری است، آمده تا با کمک او برای شوهرش پول دیه جمع کند و او را از اعدام نجات دهد اما ماجرا به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است