امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

معرفی یک تصویرگر ایرانی برای شرکت در کارگاه دوسالانه براتیسلاوا

زهرا امینی برای شرکت در کارگاه آموزشی تصویرگران کشورهای در حال توسعه به دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا (BIB) در کشور اسلواکی معرفی شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، یک تصویرگر ایرانی به صورت مشترک از سوی کانون پرورش فکری، انجمن تصویرگران و شورای کتاب کودک برای شرکت در کارگاه آموزشی تصویرگران کشورهای در حال توسعه به دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا (BIB) در کشور اسلواکی معرفی شده است.

فراخوان این کارگاه بطور هم‌زمان در ایران از سوی کانون، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران در اختیار هنرمندان ایرانی قرار گرفت و پس از بررسی درخواست‌ها از میان ۱۲ تصویرگر، زهرا امینی به‌عنوان نماینده ایران به این رویداد بین‌المللی معرفی شد.

تشکیل کارگاه آموزشی برای تصویرگران کشورهای در حال توسعه با عنوان بنیان‌گذار آن یعنی البین برونوفسکی از فعالیت‌های جنبی دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا است، کارگاهی که با هدف آموزش به تصویرگران جوان از تمامی نقاط دنیا برگزار می‌شود.

این کارگاه قرار است از روز ۲۵ مهر تا یک آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ (۱۷-۲۳ اکتبر سال ۲۰۲۱) در شهر براتیسلاوا کشور اسلواکی برگزار شود.

مسئولان برگزارکننده این کارگاه آموزشی قرار است پس از بررسی داوطلبان معرفی شده از سوی کشورهای مختلف برای شرکت در این کارگاه، اسامی کاندیداهای منتخب را اعلام کنند.

دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا علاوه بر ایجاد فرصت برای نمایش بهترین آثار تصویرگران کشورهای در حال توسعه، امکان آشنایی متخصصان و ناشران را با این آثار فراهم می‌کند.

زهرا امینی متولد سال ۱۳۷۴ از شهر اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته‌ی ارتباط تصویری از دانشگاه هنر سپهر اصفهان است.

امینی تاکنون تصویرگری کتاب‌های «گل بابونه»، «جواد عاشق آشپزی است» و «مرا فرسوده صدا بزن» هر سه از انتشارات باء لبنان و کتاب «خارها» از انتشارات KBKU قطر را در کارنامه خود ثبت کرده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی کمیته کتاب برای نسل جوان (IBBY) در ایران برای معرفی آثار تصویرگران ایرانی به دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا انتخاب شده است و در هر دوره با حمایت خود یک تصویرگر را برای شرکت در این کارگاه هنری اعزام می‌کند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است