صدور مجوز نشر کتاب برای ۱۰ استان/ دیگر نیازی به گرفتن مجوز از مرکز نیست | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۳

صدور مجوز نشر کتاب برای ۱۰ استان/ دیگر نیازی به گرفتن مجوز از مرکز نیست

علیرضا صدالدینی از برگزاری 2 نشست با دبیران علمی و سرگروه‌های استان ها برای برطرف کردن برخی ابهامات خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری ۲ نشست هماندیشی با دبیران علمی و سرگروه‌های استانها برای برطرف کردن برخی ابهامات خبر داد.

علیرضا صدرالدینی گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تحقق شعار «ایران تهران نیست» تاکنون برای ۱۰ استان اجازه صدور مجوز کتاب را صادر کرده است. در این استان‏‌ها کارگروه نظارت بر نشر ایجاد شده است و دبیر علمی بر صدور مجوز کتابها نظارت دارد. 

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تصمیم گرفته شد جلسات با استانها که سابق بر این به صورت حضوری برگزار میشد به صورت آنلاین انجام شود تا به ابهاماتی که در استانها وجود دارد رسیدگی شود.

صدرالدینی در پایان تصریح کرد: در دی‌ماه سال جاری ۲ جلسه از طریق آنلاین با استانهای خراسان رضوی و اصفهان برگزار شده است. در این جلسات حجت االاسلام و المسلمین هادویان و برخی از کارشناسان دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی حضور داشتند و ابهاماتی که در این استان‏‌ها وجود داشت بررسی شد.

سامانه یکپارچه صدور مجوز بررسی و نشر کتاب به ثبت درخواست صدور مجوز کتاب برای مراحل مختلف دریافت مجوز نشر کتاب طراحی شده است. ناشران از طریق این سامانه قادر به تمدید مجوز و دریافت مجوز برای کتاب‌هایشان هستند.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است