امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶
در نشست داوران جایزه ترانه جشنواره موسیقی فجر مطرح شد؛

دستیابی به ترانه‌های حرفه‌ای دشوار است/ انتخاب ۱۰۰ ترانه برای ارزیابی نهایی موسیقی فجر

نشست شورای داوران جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد.

به گزارش صبا، نشست شورای داوران جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با حضور محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی، مسلم نادعلی زاده دبیر این جایزه و داوران این بخش متشکل از اسماعیل امینی، مجید افشاری، محمدعلی بهمنی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، ناصر فیض و عبدالجبار کاکایی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی گفت: در شورای شعر ترانه و کلام دفتر موسیقی، در بررسی ترانه‌ها، حداقل‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و بررسی موارد کیفی و حرفه‌ای در ترانه‌سرایی معمولا در جایزه‌ها و جشنواره‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

مدیر کل دفتر موسیقی افزود: سال گذشته در جایزه ترانه، ترانه‌های یک سال بررسی شد و پس از یک بررسی اولیه، تعدادی ترانه را هیات داوران در مرحله دوم و سوم ارزیابی کرد.

اله یاری درباره هدف این جایزه عنوان کرد: امسال نیز ترانه‌های یک‌سال اخیر که به دفتر موسیقی رسیده توسط هیات داوران ارزیابی می‌شود. هدف این جایزه توجه به کیفیت و شناسایی ترانه‌های خوب و کار ایجابی در حوزه ترانه است.

مسلم نادعلی زاده، دبیر جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: بیش از چهار هزار پرونده ترانه‌های مهر ۱۳۹۸ تا مهرماه ۱۳۹۹ توسط هیات داوران جایزه ترانه ارزیابی شده که پس از ارزیابی اولیه هیات داوران، حدود ۱۰۰ ترانه برای ارزیابی نهایی انتخاب شد و پس از ارزیابی نهایی برگزیدگان معرفی می‌شوند.

نادعلی زاده تاکید کرد: متاسفانه بیشتر ترانه‌ها سطحی شده‌اند و دستیابی به ترانه‌هایی که شاخص‌هایی را از لحاظ حرفه‌ای و فنی و محتوایی داشته باشند، کار دشواری است. با همت دوستان و همکاران ارجمند امیدواریم که بتوان آثار شاخص و حرفه‌ای را معرفی کرد.

در ادامه این جلسه داوران جایزه ترانه نظرات خود را درباره جایزه ترانه بیان کردند.

همچنین به پیشنهاد هیات داوران مقرر شد دبیرخانه جایزه در نامه‌ای به شرکت‌های موسیقی از آن‌ها دعوت کند تا ترانه‌های برتر یک‌سال اخیرشان را به انتخاب خود، به دبیرخانه جایزه ترانه ارایه کنند.

جایزه ترانه با هدف تجلیل و تشویق ترانه‌سرایان برتر، ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌، حمایت و معرفی ترانه‌های برتر، به دبیری مسلم نادعلی‌زاده در سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود.

در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از مهرماه ۱۳۹۸ تا مهرماه ۱۳۹۹ به‌ صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیات داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند.

در بازه زمانی مشخص شده بیش از چهار هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به‌ صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها انجام شده است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا سه اسفندماه سال جاری به دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25