امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۴

جوان معلولی که به قله کوه صعود می‌کند سوژه یک مستند شد

مستند «پسر کوهستان» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی احسان کمرخانی به زندگی یک جوان معلول که عاشق کوهستان است می‌پردازد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستند «پسر کوهستان» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی احسان کمرخانی، به روایت داستان زندگی جوانی ایلامی می‌پردازد که با صعود بر قله کوه، تابلوی خداوند کسی را معلول نیافریده را نصب می‌کند.

مهدی حواسی جوان ایلامی که از ناحیه پا معلولیت شدید دارد، عاشق کوهستان است و در یکی از برنامه‌های کوهنوردی خود با پزشکی مواجه می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهد. مهدی که تبدیل به یک کارآفرین شده، علاوه بر کار در ارتفاع، مربی صخره‌نوردی و یکی از کوهنوردان موفق می‌شود.

احسان کمرخانی درباره‌ دلیل انتخاب این سوژه گفت: مهدی نمونه‌ای واقعی از یک قهرمان وطنی است که در اوج یاس و معلولیت همچنان امید داشته و بعد از تحمل هشت عمل جراحی در طول دو سال می‌تواند بر محدودیت جسمانی خود غلبه کند.

وی در پایان با تاکید بر این که برای ساخت این مستند نیمه‌ بلند وسواس خاصی داشته است، اظهار کرد: من و برادرم عرفان کمرخانی که تصویربردار کار است، حدود ۲ سال است که مشغول ضبط هستیم و حدود ۷۰ درصد از کار پیش رفته است. طی ماه‌های آینده فیلمبرداری پایان یافته و تدوین آن توسط سوگل مرادی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است