امروز ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶

اعلام اولین نمایش‌ها در مجموعه تئاترشهر پس از مدت‌ها تعطیلی

سه اثر نمایشی طی روزهای آینده در تالارهای چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاترشهر اجرای خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، «ایوب خان» به کارگردانی امیر دژاکام، «یاماها» به کارگردانی کهبد تاراج و «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه کرم عنوان سه نمایش جدید مجموعه تئاتر شهر بعد از مدت‌ها وقفه در فعالیت‌های اجرایی این مجموعه به دلیل شرایط کرونایی هستند که از هفته جاری  اجرای خود در تالار چهارسو، تالار قشقایی و تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌کنند.

نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیر دژاکام اولین اثر نمایشی است که چراغ اجراهای عمومی  تئاتر شهر را روشن می‌کند.

در این اثر نمایشی که از روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه در تالار چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.

به ترتیب ورود صحنه الهام خضرایی منش، نسیم داداشی، طاها عابدی، ماهان عابدی، حسام شهیدی، الناز ملک پور، غزل جمشید آبادی، نیوشا امینی، مهدی حوریه، ندا حسینی، زینب تحقیقی، ارمین خزائلی، شایان انجمنیان، مژده عنایتی، سمانه شعاعی، بهرام ابراهیمی به عنوان بازیگر حضور دارند.

داستان نمایش «ایوب خان» در اواخر دهه ۴۰ و اوایل دهه ۵۰ می‌گذرد و ماجرای زنی را روایت می‌کند که قرار است همسرش که چند مامور ژاندارمری را زده را اعدام کنند. این زن از گلبافت به جلو خانه ایوب خان که فرد ورزشکار و خیری است، آمده تا با کمک او برای شوهرش پول دیه جمع کند و او را از اعدام نجات دهد. اما ماجرا به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

«یاماها» عنوان نمایش جدید دیگر تئاتر شهر به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج است که از روز چهارشنبه اول بهمن‌ماه ساعت ۱۸:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و بازی مرجان قمری، لبخند بدیعی و مازیار سیدی اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز می‌کند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «این نمایش داستان سه آدم است که به هم ربط دارند، برادر و خواهری به همراه یک دختر. برادر در دهه هشتاد و پس از سال‌ها داستان چند سال پیش خواهر خود در دهه‌های چهل و پنجاه را روایت می‌کند. همچنین داستان دختر دیگری که مکمل این ۲ شخصیت است.»

در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر نیز نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم و بازی مسعود شامی خاتونی، محسن پوشایی، پروا آقاجانی، مائده جلالی، مرتضی شاه کرم، فرید کیامرثی، ایمان سلگی، احمد صمیمی، سالار مسیب زاده ومجید رحمتی از روز پنج‌شنبه، ۲ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه اجرای عمومی خود را آغاز می‌کند.

نمایش «برونسی» چهار مقطع از زندگی شهید عبدالحسین برونسی که شامل سربازی، زمان انقلاب، بعد از انقلاب و دوران جنگ و شهادت است را نشان می‌دهد. در این نمایش چهار موقعیت منفک از هم که به یکدیگر مرتبط هستند در چهار تابلو به تصویر کشیده می‌شوند.

اجرای این سه اثر نمایشی در حالی است که نحوه فروش بلیت و حضور تماشاگران در تالارهای نمایشی با در نظر گرفتن ظرفیت پنجاه درصدی تالارها و موارد مربوط به فاصله‌گذاری بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25