امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۷

نشست با ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری جشنواره تئاتر فجر

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر، مدیران و مسئولان شهرداری و مدیران وزارت ارشاد در نشستی سازوکارهای بهترین شرایط برگزاری این رویداد را با توجه به بیماری کرونا بررسی کردند..

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، نشست شورای سیاستگذاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی، هوشنگ توکلی، مریم معترف، برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، اعضای شورای سیاستگذاری، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره سی و نهم و مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: کرونا پیامدهایی را برای همه حوزه‌ها از جمله هنر و تئاتر داشته است اما ضرورت دارد از این تهدید، فرصت‌هایی نیز برای هنر فراهم و شیوه‌ها و روش‌هایی برای فعالیت‌های هنری طراحی و اجرا شود. در زمینه هنر فعالیت‌های پراکنده و جداگانه‌ای انجام می‌شود، در صورتی که نهادها و بخش‌های مختلف با هم‌افزایی می‌توانند فرایندها و برنامه‌های منسجم و موثری را برای هنر انجام دهند.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی نیز بیان کرد: با توجه به محدودیت‌ها به دلیل بیماری کرونا، تمام تلاش‌مان این است که جشنواره با امکانات موجود و شرایط سختی که این بیماری ایجاد کرده است، برگزار شود. بنابراین برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جشنواره تئاتر فجر با ستاد مقابله با کرونا تعامل و نشستی خواهیم داشت.

حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نیز با ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های جشنواره عنوان کرد: برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در شرایط کرونا موجب می‌شود تاخیر و توقفی در روند و تاریخ برگزاری این رویداد ایجاد نشود. برای اینکه از فرصت به نحو مناسب استفاده شود فراخوان بخش‌های مختلف به تدریج و به تناوب اعلام شد و کار به تدریج و با رعایت همه ‌شیوه‌نامه‌ها برای حفظ سلامت اهالی تئاتر و دست‌اندرکاران جشنواره پیش رفت.

وی در ادامه درباره بخش‌های مختلف جشنواره از جمله «اجراهای صحنه‌ای»، «مسابقه نمایش‌های خیابانی»، بخش ویژه «سرباز انقلاب»، «دیگرگونه‌های اجرایی» و تمهید برگزاری جشنواره در شرایط کرونا توضیحاتی را ارایه کرد.

اختصاص فضاهایی از شهر تهران برای بخش «نمایش‌های خیابانی»

هوشنگ توکلی بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما و عضو شورای سیاستگذاری این رویداد نیز اظهار کرد: ضرورت دارد که در شرایط کرونا از امکان و ظرفیت اینترنت و فضای مجازی به نحو مناسب از جمله در جشنواره تئاتر فجر استفاده شود. پیشنهاد می‌کنم در کنار داوری آثار جشنواره، بخشی را به آرای مردمی نیز اختصاص دهیم.

مریم معترف نویسنده و کارگردان تئاتر تصریح کرد: برای «نمایش‌های خیابانی» هم می‌توان فضاهای مختلف شهر تهران را که قابلیت اجراهای خیابانی دارند، درنظر گرفت.

برزین ضرغامی نیز با بیان پیشنهاداتی توضیح داد: می‌توان برای استفاده از فضاها و امکانات شهرداری تهران برای اجراهای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با شهرداران مناطق تهران تعامل کرد. برنامه‌ها و نشست‌های تخصصی جشنواره می‎تواند آنلاین برگزار شود.

ضرغامی در پایان با اشاره به برگزاری برنامه‌های نوروزی توسط سازمان زیباسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه هر سال در ایام نوروز برنامه‌های متنوعی در حوزه هنرهای تجسمی داریم، امسال تمایل و این امکان را داریم تا «نمایش‌های خیابانی» نیز در نوروز اجرا شود و آمادگی داریم در این زمینه با اداره کل هنرهای نمایشی تعامل کنیم.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است