خیز فیلم‌ها برای حضور در فجر ۳۹/ چه آثاری تا الان اعلام آمادگی کرده‌اند | خبرگزاری صبا
امروز ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸
صبا گزارش می‌دهد؛

خیز فیلم‌ها برای حضور در فجر ۳۹/ چه آثاری تا الان اعلام آمادگی کرده‌اند

با اعلام رسمی برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر، شمار فیلم‌هایی که برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده‌اند رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر در نشست خبری شنبه ۱۵ آذرماه، خبر برگزاری قطعی سی‌ونهمین دوره این رویداد سینمایی را در بهمن ماه اعلام کرد. این در حالی است که طبق گفته وی، با توجه به شرایط کرونا، ممکن است هیچ‌کدام از آثار جشنواره برای عموم یا حتی اهالی رسانه، منتقدان و سینماگران به نمایش درنیایند.

با گذشت ۳ روز از نشست خبری دبیر جشنواره و حذف قطعی گزینه نمایش آنلاین آثار، سازندگان ۶ فیلم سینمایی حضور فیلم‌های خود را در جشنواره امسال اعلام کرده‌اند.

۱۸ آذرماه خبر حضور دو فیلم «زد و بند» به کارگردانی داود نوروزی و تهیه‌کنندگی مقصود جباری و «اتومبیل» به کارگردانی علی میری رامشه و تهیه‌کنندگی علی عبدالعلی‌زاده در جشنواره فیلم فجر سی‌ونهم اعلام شد.

یکشنبه ۱۶ آذرماه نیز باشگاه فیلم سوره از رقابت فیلم سینمایی «مصلحت نظام» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه در این دوره از جشنواره خبر داد.

محمدرضا مصباح تهیه‌کننده فیلم «یدو» در گفتگو با آنا، حضور این فیلم در جشنواره ملی فیلم فجر را اعلام کرد. کاوه صباغ‌زاده کارگردان «رمانتیسم عماد و طوبا» نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت این فیلم را در جشنواره ملی فیلم فجر پیش رو تایید کرد. حمید نعمت‌الله تهیه‌کننده و کارگردان «قاتل و وحشی» نیز در روزهای گذشته در گفتگو با کات، ابراز امیدواری کرده است که فیلمش در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور داشته باشد.

با تداوم روند کنونی، اعلام رقابت دیگر آثار سینمایی ساخته‌شده در یک سال اخیر در جشنواره سی‌ونهم فجر دور از ذهن نیست.

مصطفی قاسمیان

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است