مرمت بیش از ۱۰۰۰ سند مرتبط با وقف در کتابخانه ملی | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۹

مرمت بیش از ۱۰۰۰ سند مرتبط با وقف در کتابخانه ملی

مدیرکل مرمت و حفاظت کتابخانه ملی ایران از مرمت بیش از 1000 سند مرتبط با وقف در این اداره‌کل خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمد حدادی مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرمت بیش از ۱۰۰۰ سند مرتبط با وقف در این اداره‌کل خبر داد.

وی با اعلام این خبر درباره جزییات مرمت اسناد مربوط به وقف گفت: بیش از ۱۰۰۰ سند مرتبط با وقف در اداره‌کل مرمت و حفاظت این سازمان مرمت شده است که می‌توان به وقف اسناد مربوط به مساجد، حمام، مدرسه، وقف املاک و اراضی برای امور خیریه و برگزاری تعزیه و مراسم مذهبی اشاره کرد.

مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: در اداره‌کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تعداد بسیاری از اسناد و کتب تاریخی مرمت و حفاظت می‌شود و اسناد مربوط به وقف‌نامه‌ها از جمله سندهای مرمت شده در این اداره کل است. 

حدادی بیان کرد: وقف در اسلام به عنوان یک سنت حسنه مورد تایید است و از آن‌ها برای تامین منافع عمومی، برقراری آسایش، تامین اجتماعی، بهبود سطح زندگی، بازسازی و توسعه مساجد، مدارس و اماکن عمومی، گسترش سطح فرهنگ و آموزش علوم و معارف اسلامی و پیشبرد امور عام المنفعه استفاده شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از وقف‌نامه‌های مرمت شده رونوشتی از وقف‌نامه «مزرعه دهویه رستاق» و «شش باب دکان» واقع در شهرستان نیریز است که توسط بهادرخان حسن در تاریخ ۷۸۹ قمری وقف شده که عواید آن برای مسجد جامع نیریز در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است