امروز ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۵

اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت»

اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند اعلام شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، در بخش مسابقه ملی این دوره‌ جشنواره ۶۷ فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی به نمایش گذاشته می‌شوند.

اسامی فیلم‌ها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملی» «سینماحقیقت» به این شرح است:

*مستندهای کوتاه:

۱- آق سو (عبدالله عزیزی)

۲- آلوسان (محسن اسلام‌زاده)

۳- باوه [پدر] (محسن کولیوندی)

۴- برانازا [برادر خشکی‎ها] (علی اسدی)

۵- پا به توپ (حدیث جان‎بزرگی)

۶- پریزاد (مهدی ایمانی شهمیری)

۷- تجارتخانه بوشی (هادی نعمت‎الهی)

۸- تنها نخواهم ماند (یاسر طالبی)

۹- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)

۱۰- حلب دریا ندارد (میثم صبوحی)

۱۱- خانجان (بابک طاهری)

۱۲- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهانی)

۱۳- رویای آشفته (احسان نیکبخت)

۱۴- زرافشون (مهدی رجبیان)

۱۵- سارو (محمد عبداللهی)

۱۶- سایه‏‌های کوتاه (محسن عسگری‎زاده)

۱۷- سنجاقک‎های برکه‏ خشک… (محمدصادق بکتاشیان)

۱۸- شب‎ها در راه (حسن ملک‏زاده)

۱۹- فریاد بلوط (محسن سخاء)

۲۰- کاکل (هادی ثابت شوکت‎آباد)

۲۱- کامیون آبی (هادی آفریده)

۲۲- کمی با من برقص (مصطفی امامی)

۲۳- گاندو (تیمور قادری)

۲۴- نی‎سان (محسن ظریفی‏پور)

۲۵- وایو (پناه‏برخدا رضایی)

۲۶- همیشه شب همیشه روز (یاسر خیر)

*مستندهای نیمه‌بلند:

۲۷- آخرین نفس‌ها (فراز فداییان)

۲۸- آناهید (حمیدرضا علیپور)

۲۹- آوای شب دهم (سمیه کریمی)

۳۰- امیدیه (علی زهیری)

۳۱- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)

۳۲- بر سر خاک (محسن خان‌جهانی)

۳۳- بر کرانه های کاسپین (پژمان مظاهری‌پور)

۳۴- به جهت یادگاری (سعید محسن صفوی‌فر)

۳۵- به یک آن (مریم ایزدی)

۳۶- چامون (آرمان قلی‌پور دشتکی)

۳۷- چلچلای سفری (حسن جعفری)

۳۸- درجستجوی زمان از دست رفته (محمدصادق سمیعی‌فر)

۳۹- راه ناتمام «اصغر قندچی» (مصطفی رزاق‌کریمی)

۴۰- رش او (رضا عباسی)

۴۱- زخم قند (مهدی باقری)

۴۲- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشیان)

۴۳- طاهر (امیرمسعود حسینی)

۴۴- طلارودان (رضا مجلسی)

۴۵- ف- ‌الف (فرشاد اکتسابی)

۴۶- قطعه ۱۹ (مسعود دهنوی)

۴۷- کل فاطمه (مهدی زمانپور کیاسری)

۴۸- مرغ آتش (حجت طاهری)

۴۹- موسیقی زندگی من است (مهدی محمودی)

۵۰- میر و مار (امید پاک‌پرور)

۵۱- هوبره (فتح‌الله امیری، نیما عسکری)

*مستندهای ‌بلند:

۵۲- آنجا سپیده‎‌دم (محسن جهانی، هاشم مسعودی)

۵۳- آینه‌دار (پویان کاظمی)

۵۴- انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)

۵۵- ایاقچی (محمدحسن دامن‎زن)

۵۶- ایساتیس (علیرضا دهقان)

۵۷- جاهای خالی پر شود (عطیه زارع ‎آرندی)

۵۸- چشم ایرانی (ساسان فلاح‎فر)

۵۹- خانه (افسانه سالاری)

۶۰- داغ قره‎باغ (سینا حسین‌پور اصل)

۶۱- در لباس سربازی (مهدی نقویان)

۶۲- رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)

۶۳- ساکنین طبقه بالای لاله‏زار (فریبا رئیسی)

۶۴- کمیته (عبدالحسین بدرلو)

۶۵- گزارش رمادی (علی‎محمد ذوالفقاری)

۶۶- ناخدا دریایی (مازیار مشتاق ‎گوهری)

۶۷- هجده هزارپا (مهدی شامحمدی)

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است