نامزدهای بخش «مسابقه اصلی» جشنواره فیلم مقاومت | خبرگزاری صبا
امروز ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۲

نامزدهای بخش «مسابقه اصلی» جشنواره فیلم مقاومت

نامزدهای بخش «مسابقه اصلی» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سوی دبیرخانه این رویداد سینمایی اعلام شد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد اطلاع‌ رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی نامزدهای بخش «مسابقه اصلی» این رویداد را اعلام کرد.

بنابر اعلام دبیرخانه، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» به شرح ذیل است:

نامزدهای بخش «سینمایی»

الف) بهترین فیلم سینمایی

«۲۳ نفر»، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: مجتبی فرآورده

«آبادان یازده ۶۰»، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی

«شبی که ماه کامل شد»، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده محمدحسین قاسمی

«لباس شخصی»، کارگردان: امیرعباس ربیعی، تهیه‌کننده: حبیب والی­‌نژاد

«خروج»، کارگردان: اسماعیل و ابراهیم حاتمی‌­کیا، تهیه‌کننده: حبیب والی‌­نژاد

ب) بهترین کارگردانی

«خروج»، کارگردان: اسماعیل و ابراهیم حاتمی­‌کیا، تهیه‌کننده: حبیب والی‌­نژاد

«۲۳ نفر»، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: مجتبی فرآورده

«آبادان یازده ۶۰»، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی

«شبی که ماه کامل شد»، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده محمدحسین قاسمی

«لباس شخصی»، کارگردان: امیرعباس ربیعی، تهیه‌کننده: حبیب والی‌­نژاد

ب) بهترین فیلمنامه

«۲۳ نفر»، نویسنده و کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: مجتبی فرآورده

«شبی که ماه کامل شد»، نویسنده و کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی

«OMAR AND US (عُمَر و ما)»، نویسنده و کارگردان: MARYNA ER GORBACH، MEHMET BAHADIR ER

«Palms Blood (دستان خونین)»، کارگردان: Najdat Ismail Anzour، تهیه‌کننده: Noational Film Organization

«منطقه پرواز ممنوع»، نویسنده و کارگردان: امیر داسارگر، تهیه‌کننده: حبیب بامروت‌نژاد

نامزدهای بخش «تله فیلم»

الف) بهترین تله فیلم

«مدیترانه»، کارگردان: هادی حاجتمند، تهیه‌کننده: رشید حاجتمند

«ریشه­‌ها»، کارگردان: محمدرضا معینی، تهیه‌کننده: عفت صوفی

«اینجا خانه من است»، کارگردان: خیرالله تقیانی‌پور، تهیه‌کننده: جواد نوری

«تو میمانی»، کارگردان: حمید بهمنی، تهیه‌کننده: داود غفاری آزاد

«آوازهای باد»، کارگردان: محسن سوهانی، تهیه‌کننده: محمود بابایی

ب) بهترین کارگردانی تله فیلم

«اینجا خانه من است»، کارگردان: خیرالله تقیانی‌پور، تهیه‌کننده: جواد نوری

«مدیترانه»، کارگردان: هادی حاجتمند، تهیه‌کننده: رشید حاجتمند

«تو میمانی»، کارگردان: حمید بهمنی، تهیه‌کننده: داود غفاری آزاد

«فرمانده»، کارگردان: علی عطشانی، تهیه‌کننده: سید محسن طباطبایی‌­پور

«ریشه‌­ها»، کارگردان: محمدرضا معینی، تهیه‌کننده: عفت صوفی

ج) بهترین فیلمنامه تله فیلم

«مدیترانه»، نویسنده: صابرالله دادین، کارگردان: هادی حاجتمند، تهیه‌کننده: رشید حاجتمند

«اینجا خانه من است»، نویسنده و کارگردان: خیرالله تقیانی‌پور، تهیه‌کننده: جواد نوری

«آوازهای باد»، نویسنده و کارگردان: محسن سوهانی، تهیه‌کننده: محمود بابایی

«تو میمانی»، نویسنده: مصطفی زندی، کارگردان: حمید بهمنی، تهیه‌کننده: داود غفاری آزاد

«ریشه­‌ها»، نویسنده و کارگردان: محمدرضا معینی، تهیه‌کننده عفت صوفی

نامزدهای بخش «مستند کوتاه»

الف) بهترین مستند کوتاه

«سیروس»، تهیه‌کننده و کارگردان: سید رضا صافی

«کراس»، کارگردان: احمد رحمانیان، تهیه‌کننده: گروه مستند روایت فتح

«و تن من»، تهیه‌کننده و کارگردان: حسین همایون‌فر

ب) بهترین کارگردانی مستند کوتاه

«کراس»، کارگردان: احمد رحمانیان، تهیه‌کننده: گروه مستند روایت فتح

«و تن من»، تهیه‌کننده و کارگردان: حسین همایون‌فر

«The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)»، تهیه‌کننده و کارگردان: Georgi Kozhuharov و Rumyana Hristova، جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه

«سنگربان»، کارگردان: ایوب مروانی، تهیه‌کننده: شبکه خوزستان

«سیروس»، تهیه‌کننده و کارگردان: سید رضا صافی

«The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)»، تهیه‌کننده و کارگردان و نویسنده: Georgi Kozhuharov و  Rumyana Hristova، جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا

کاندیدهای مستند بلند بخش «اصلی»

الف) بهترین مستند بلند

«خاطرات بادیه»، کارگردان: ساسان فلاح­‌فر، تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی

«موصل بعد از جنگ»، کارگردان: مهیار زاهد، تهیه‌کننده: مهدی مطهر

«فرزندان شب»، کارگردان: بهروز نورانی‌­پور، تهیه‌کننده: انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی

«نت‌­های مسی یک رویا»، کارگردان: رضا فرهمند، تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی

«GAZA»، کارگردانان: Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه‌کننده: Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel

ب) بهترین کارگردانی مستند بلند

«نت­‌های مسی یک رویا»، کارگردان: رضا فرهمند، تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی

«فرزندان شب»، کارگردان: بهروز نورانی‌­پور، تهیه‌کننده: انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی

«خاطرات بادیه»، کارگردان: ساسان فلاح­‌فر، تهیه‌کننده مرتضی شعبانی

«GAZA»، کارگردانان: Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه‌کننده: Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند

«GAZA»، کارگردانان: Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه‌کننده: Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel

«آتش در گلستان»، تهیه‌کننده و کارگردان: حجت‌الله اسحاقی اطربی

«مهدی عراق را بکش»، تهیه‌کننده و کارگردان: عبدالرضا نعمت‌­الهی

«عابدان کهنز»، کارگردان: مجید رستگار، تهیه‌کننده: امیر مهریزدان

«خاطرات بادیه»، کارگردان: ساسان فلاح‌­فر، تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی

نامزدهای «کوتاه داستانی»

الف)بهترین فیلم کوتاه داستانی

«ماکاروف»، کارگردان: سید سجاد قافله باشی، تهیه‌کننده: حسین شیرعلی

«از طرف لیلا»، کارگردان: مجتبی اسپنانی، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«مثلا فیصل»، کارگردان: امیررضا زرین بخش، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«Subjection (موضوع)»، کارگردان: علیرضا میرزایی، تهیه‌کننده: الکساندر کوتانت

«Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)»، تهیه‌کننده و کارگردان: محمد خلیل

ب) بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی

«ماکاروف»، کارگردان: سید سجاد قافله باشی، تهیه‌کننده: حسین شیرعلی

«مثلا فیصل»، کارگردان: امیررضا زرین بخش، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«از طرف لیلا»، کارگردان: مجتبی اسپنانی، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«Subjection (موضوع)»، کارگردان: علیرضا میرزایی، تهیه‌کننده: الکساندر کوتانت

«Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)»، تهیه‌کننده و کارگردان: محمد خلیل

ج) بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی

«مثلا فیصل»، نویسنده: حمید امینی، کارگردان: امیررضا زرین بخش، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«از طرف لیلا»، نویسنده و کارگردان: مجتبی اسپنانی، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ایران

«ئاکام»، نویسنده: فرهاد تقی‌­زاده، کارگردان: حسین میرزا محمدی، تهیه‌کننده: نوید میخک و انجمن سینمای جوانان ایران

«On the border (در مرز)»، کارگردان: آبیلکاسیموف

«Subjection (موضوع)»، کارگردان: علیرضا میرزایی، تهیه‌کننده: الکساندر کوتانت

نامزدهای «نماهنگ»

الف) بهترین نماهنگ

«پرواز خاموش»، کارگردان: امیرحسین بزرگزادگان، تهیه‌کننده: ریحانه مشهدی ابراهیم

«فتح غریب»، کارگردان: عباس یوسفی، تهیه‌کننده: صادق حسینی

«شب بارانی»، کارگردان: امیر شاملو، تهیه‌کننده: یاسر صانعی

«خونه ملت»، کارگردان: داوود احمدی، تهیه‌کننده: صادق روشن

«Compassion (دلسوزی)»، کارگردان: ویگنش ویاس

ب) بهترین کارگردانی نماهنگ

«خونه ملت و بزک»، کارگردان: داوود احمدی، تهیه‌کننده: صادق روشن

«پرواز خاموش»، کارگردان: امیرحسین بزرگزادگان، تهیه‌کننده: ریحانه مشهدی ابراهیم

«فتح غریب»، کارگردان: عباس یوسفی، تهیه‌کننده: صادق حسینی

«کنار هم باشیم»، کارگردان: محمدرضا ملا عباسی، تهیه‌کننده: صادق روشن

«Compassion (دلسوزی)»، کارگردان: ویگنش ویاس

نامزدهای «پویانمایی»

بهترین فیلم پویانمایی کوتاه

«The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت ویژه غیرمعمول آقای جی)»، تهیه‌کننده و کارگردان: Bruno Caetano (برونو کاتانو)

«BLEUET (آفتابگردان)»، کارگردانان: Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه‌کننده: ECV BORDEAUX

«این سو آن سو»، کارگردان: لیدا فضلی، تهیه‌کننده: لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

«کاش»، تهیه‌کننده و کارگردان: هادی امیری و رها فرجی

«وقتی پروانه‌ها دستخوش جریان باد می‌شوند»، تهیه‌کننده و کارگردان: حنانه واحدی

ج) بهترین فیلمنامه پویانمایی

«این سو آن سو»، نویسنده و کارگردان: لیدا فضلی، تهیه‌کننده: لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

«کاش»، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان: هادی امیری و رها فرجی

«وقتی پروانه‌ها دستخوش جریان باد می‌شوند»، تهیه‌کننده و کارگردان: حنانه واحدی

«BLEUET (آفتابگردان)»، کارگردانان: Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه‌کننده: ECV BORDEAUX

«The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت عجیب و غریب آقای جی)»، تهیه‌کننده و کارگردان: Bruno Caetano

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است