بررسی رفتارهای دهه هشتادی‌ها در یک مستند | خبرگزاری صبا
امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۸

بررسی رفتارهای دهه هشتادی‌ها در یک مستند

امیرحسین خلیل‌زاده پس از 8 ماه فعالیت پژوهشی، سرانجام فیلمبرداری مستند بلند جدید خود را در تهران آغاز کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کار تحقیقاتی مستند بلند سینمایی «هشتگ هشتادی‌ها» که محصول مرکز گسترش است، اوایل سال جاری با حضور جمعی از مشاوران دانشگاهی آغاز شد و پس از نگارش متن توسط منوچهر اکبرلو، سرانجام تولید رسمی آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تست‌های اولیه در شرایط کرونایی آغاز شد.

روایت این فیلم، پیرامون متولدان نیمه اول دهه هشتاد شمسی است که قرار است مخاطب با مشارکت خود آنها با زوایای مختلف زندگی این نسل نوپا از مردم ایران آشنا شود.

در این فیلم با توجه به اهمیت نقش متولدان این دهه در آینده کشور و تفاوت‌های اساسی روحیات آنها با نسل‌های پیشین خود، تصویری شفاف‌تر و صریح‌تر از این نسل و ویژگی‌های منحصر بفردشان به بیننده انتقال داده خواهد شد.

بنا به گفته کارگردان این اثر، احتمال تغییر عنوان فیلم متناسب با فرایند تولید آن وجود دارد و در صورت عدم توقف آن به دلیل تشدید شیوع ویروس کرونا در کشور، «هشتگ هشتادی ها» تا پایان سال آماده نمایش خواهد شد.

امیرحسین خلیل‌زاده از جمله دانش‌آموختگان کارشناسی رشته سینما و فارغ‌التحصیلان دوره عالی کارگردانی اصغر فرهادی است که طی سال‌های گذشته علاوه بر تهیه و کارگردانی چندین مجموعه مستند تلویزیونی، با دو مستند «پولیس پولیس» و «بهاء‌الدین محمد» در زمره نامزدهای بهترین فیلم، کارگردانی و پژوهش در ادوار مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم سینماحقیقت قرار داشته است.

عوامل فیلم مستند بلند #هشتادی_ها عبارتند از طراح اولیه و تهیه‌کننده: سعید الهی/ کارگردان: امیرحسین خلیل‌زاده/ تحقیق و نگارش: منوچهر اکبرلو/ مشاور پژوهشی: دکتر سیدمحمدصادق دهنادی/ تصویربردار: عباس عسگری/ صدابردار: امید اسلامی/ تدوین: بابک حیدری/ گرافیک و دستیار کارگردان: ادریس محمدی و محمدرضا آل‌عبا/ مدیر تولید: سیدحسین حسینی علایی/ دستیار تولید: نیما حمیدزاده/ تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است