نهمین حضور جهانی «خرچنگ» در جشنواره فیلم «بیلبائو، زینبی» | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

نهمین حضور جهانی «خرچنگ» در جشنواره فیلم «بیلبائو، زینبی»

انیمیشن «خرچنگ» به بخش مسابقه رسمی فیلم‌های کوتاه شصت‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه «بیلبائو، زینبی» راه یافت.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی روز ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۹ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۰) به همراه چند فیلم کوتاه دیگر از بخش «مسابقه رسمی» در ساعت ۱۶:۳۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما به نمایش در آمد.

«خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که نهمین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه «بیلبائو، زینبی» تجربه می‌کند.

این جشنواره یکی از جشنواره‌های معتبر فیلم اروپا در زمینه فیلم‌های مستند و کوتاه به شمار می‌رود که واجد شرایط اسکار، بفتا، گویا و مورد تایید فدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های تهیه‌کنندگان فیلم (فیاپف) است و هر ساله برنده جایزه بزرگ آن برای رقابت جایزه اسکار معرفی می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۸ با انیمیشن «مثل یک پروانه روی قلب» به کارگردانی مریم خلیل‌زاده در بخش ویژه مروری بر آثار کارگردانان زن ایرانی و در سال ۲۰۱۶ با فیلم «پدربزرگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی تنها فیلم ایرانی راه‌یافته به پنجاه‌ و هشتمین دوره این جشنواره حضور داشته‌ است.

شیوا صادق‌اسدی کارگردان و تهیه کننده فیلم «یال و کوپال» در سال گذشته نیز توانست در بخش رسمی فیلم کوتاه همین جشنواره حضور داشته باشد.

شصت‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه «بیلبائو، زینبی» از ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ (۱۳ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰) در شهر بیلبائوی کشور اسپانیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است