تجلیل از اساتید و معلمان حوزه آموزش ادبیات داستانی در هفته کتاب | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

تجلیل از اساتید و معلمان حوزه آموزش ادبیات داستانی در هفته کتاب

رییس انجمن قلم ایران از تجلیل از منتقدان و مدرسان حوزه داستان نویسی در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب خبر داد.
به گزارش صبا، محسن پرویز رییس انجمن قلم ایران با اشاره به اهمیت و تاثیر هفته کتاب بر فرهنگ کتابخوانی در کشور گفت: در دوره‌های مختلف نوع رویکرد فعالیت در هفته کتاب متفاوت بوده است، در برخی ایام برنامه‌های مفصل و موثرتری را شاهد بودیم و در برخی دوره‌ها هم این رویداد کم رونق‌تر برگزار شده است اما در مجموع این اقدام، فعالیت پایدار و ماندگاری است که به عنوان یک اقدام مثبت و ارزشمند قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: در هر حال، طبیعی است که تاثیرگذاری فعالیت‌های مرتبط با این مناسبت در گسترش فرهنگ کتابخوانی به مقدار زیادی وابسته به نوع فعالیتی است که در این ایام اتفاق می‌افتد. چنانچه  در مواردی که فعالیت‌های مفیدی صورت گرفته است شاهد آن بودیم که رویکرد کلی جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی حرکت کرده و اشتیاق و علاقه‌ای در بین مخاطبان موضوع و به ویژه جوانان و نوجوانان و گروه نخبگان جامعه پیش آمده است.

رییس انجمن قلم ایران با تاکید بر اینکه پتانسیل‌های نهفته مثبت و خوبی در برخی تشکل‌ها مانند انجمن قلم وجود دارد، تصریح کرد: تعداد زیادی از نویسندگان در رده‌های سنی مختلف عضو انجمن هستند و این آمادگی را دارند که در گسترش و رونق کتابخوانی در سطح جامعه فعالیت کنند. از این روست که طرح و برنامه‌های بسیاری در انجمن مطرح می‌شود که این نشان دهنده پتانسیل‌های موجود در چنین انجمن‌هایی است اما یکی از مشکلات اساسی که با آن مواجهیم، تامین هزینه برنامه‌هاست که فعالیت‌هایمان را دچار مشکل می‌کند.

پرویز همچنین درباره برنامه‌های انجمن قلم ایران در هفته کتاب گفت: در جلساتی که درباره فعالیت‌های قابل اجرا در هفته کتاب برگزار کردیم، درباره چند مقوله صحبت و چند طرح مختلف برای هفته کتاب در نظر گرفته شد. برخی از این برنامه‌ها برای اجرایی شدن نیاز به زمان بیشتری دارند که تصمیم گرفته شد کلید آغاز کار آن‌ها در هفته کتاب زده شود و برخی دیگر که طرح‌های اجرایی هستند نیز در این هفته برگزار خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: به همین مناسبت، ۲ برنامه مشخص که تاکنون کمتر به آن‌ها پرداخته شده است در دستور کار قرار گرفت. یکی بحث تجلیل از منتقدان و دیگری بحث تجلیل از مدرسان حوزه داستان نویسی است. در حوزه داستان نویسی در سال‌های گذشته فعالیت‌های ارزشمندی انجام شده است و شاگردان برجسته‌ای در این حوزه تربیت شده‌اند اما در بسیاری مواقع این فعالیت‌ها دیده نشده است. از این رو، در نظر داریم در هفته کتاب با تقدیر از معلمان، اساتید و فعالان این حوزه، مشوق آن‌ها برای ادامه مسیرشان باشیم و همچنین، در ترغیب دیگر افراد مستعد به قدم گذاشتن در این مسیر بکوشیم.

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00