امروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

داوران فصل دوم جایزه ماه و سال کانون معرفی شدند

اسامی داوران فصل تابستان نخستین جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان برای داوری کتاب‌های برتر ماه‌های تیر، مرداد و شهریور سال 1399 اعلام شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مصطفی رحماندوست دبیر جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان از اعلام اسامی داوران فصل تابستان نخستین جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان برای داوری کتاب‌های برتر ماه‌های تیر، مرداد و شهریور سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: مجید راستی، مرجان فولادوند، افسانه شعبان‌نژاد، بابک نیک‌طلب و عبدالحکیم بهار به ترتیب داوران بخش‌های «داستان کودک»، «داستان نوجوان»، «شعر کودک»، «شعر نوجوان» و «مروج کتاب فصل تابستان» این جایزه هستند.

وی افزود: فرآیند انتخاب و بررسی آثار رسیده به دبیرخانه شامل کارشناسی ابتدایی، بررسی کارشناسان شورای تخصصی شامل کارگروه‌های شعر کودک، شعر نوجوان، داستان کودک و داستان نوجوان، تعیین نامزدهای دریافت جایزه از سوی کارگروه‌ها و بررسی نهایی هیات داوران برای معرفی یک کتاب در هر ماه است.

رحماندوست عنوان کرد: جعفر ابراهیمی، کبرا بابایی و سید سعید هاشمی کارگروه «شعر کودک»، حسین تولایی، مریم زندی و سید حبیب نظاری کارگروه «شعر نوجوان»، جعفر توزنده‌جانی، سولماز خواجه‌وند و مجید راستی کارگروه «داستان کودک» و جمال‌الدین اکرمی، شهلا انتظاریان و محمدرضا مرزوقی کارگروه «داستان نوجوان» فصل تابستان جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان را تشکیل می‌دهند.

دبیر نخستین جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان در مورد انتخاب داوران اولیه و پایانی هر فصل این جایزه توضیح داد: تلاش کردیم که این داوران در هر فصل با فصل قبل متفاوت باشند و در مجموع از توان‌مندی نویسندگان و شاعران اهل نظر استفاده کنیم. در شورای سیاستگذاری این جایزه تصمیم گرفتیم که در هر دوره افراد جدیدی به مجموعه اضافه شود و چند داور مشخص در همه دوره‌ها داوری آثار را بر عهده نداشته باشند.

او همچنین بیان کرد: در داوری پایانی هر فصل یک مروج کتاب‌خوانی به داوران اضافه شد تا از کسانی که در راه توسعه کتاب‌خوانی فعالیت می‌کنند نیز بهره‌مند شویم.

رحماندوست در پایان خاطرنشان کرد: در فصل بهار ۱۳۹۹ کتاب «راز جنگل هزار دستان» برنده جایزه مرغک سیمین فروردین، کتاب شعر «نخودی نرو تو دیگ آش» برنده مرغک سیمین اردیبهشت و کتاب «یک آدم نقاشی کن» برنده مرغک سیمین خرداد این رویداد ادبی شدند.

حسین فتاحی، عباس جهانگیریان، محمود پوروهاب، آتوسا صالحی و اسماعیل آذری‌نژاد به ترتیب در بخش‌های «داستان کودک»، «داستان نوجوان»، «شعر کودک»، «شعر نوجوان» و «مروج کتاب»، داوری فصل بهار جایزه کتاب و ماه سال کودک و نوجوان را بر عهده داشتند.

همچنین محمود پوروهاب، بابک نیک‌طلب و سعیده اصلاحی کارگروه «شعر کودک»، احمد میرزاده، مهرنوش قربانعلی و مهدیه نظری کارگروه «شعر نوجوان»، جعفر توزنده‌جانی، مجید راستی و افسانه گرمارودی کارگروه «داستان کودک» و حسن احمدی، شهلا انتظاریان و محمدعلی گودینی کارگروه «داستان نوجوان» فصل بهار جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان بودند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25