امروز ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۳

بررسی مزایا و معایب استفاده از پلاستیک‌ در «چرخ»

پنجاه‌وششمین قسمت از فصل هفتم «چرخ» یکشنبه ۱۱ آبان با بررسی مهم‌ترین خبرهای دنیای علم و فناوری روی آنتن می‌رود.

به گزارش صبا، پنجاه‌وششمین قسمت از فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، یکشنبه ۱۱ آبان با بررسی مهم‌ترین خبرهای دنیای علم و فناوری روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

در میز علم این قسمت «چرخ»، حافظ آهی مجری-کارشناس برنامه میزبان داریوش طاهرزاده دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران است و طاهرزاده از مزایا و معایب استفاده از پلاستیک‌ها خواهد گفت.

در بخش دیگری از «چرخ»‌ محمدحسین جهان‌پناه و خشایار مریدپور ۲ روزنامه‌نگار فناوری، ۲ خبر مربوط به فناوری SpinLaunch و به‌کارگیری ربات‌ها در چرنوبیل را بررسی خواهند کرد.

پژوهشگران انگلیسی در روزهای اخیر  طی یک آزمایش، ربات شرکت «بوستون داینامیکز» را در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به کار گرفتند. این ربات چهارپا موسوم به «اسپات» می‌تواند به تنهایی به بازرسی در محیط اطراف بپردازد و در محیط‌هایی مانند نیروگاه هسته‌ای که شرایط دشواری در آنها وجود دارد، مسیر خود را پیدا کند.

اسپات طی این آزمایش به بازرسی در محیط اطراف پرداخت تا سطح تشعشع را بررسی کند و یک نقشه‌ سه‌بعدی از نحوه‌ انتشار آن ارایه بدهد. پژوهشگران در این بررسی، پهپادها و همچنین حسگرها و اسکنرهای قابل کنترل از راه دور را هم آزمایش کردند.

در بخش‌های دیگری از این قسمت «چرخ»، مهم‌ترین عکس‌های دنیای علم و خبرهای علم و فناوری در ایران بررسی خواهند شد.

فصل هفتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسایل روزمره‌ زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود.

مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است