امروز ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۳

تمدید پویش نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب بچه‌ها

پویش ملی کتابخوانی و نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان تا 25 آبان‌ماه تمدید شد.

به گزارش صبا به نقل از دیبرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوست‌دار کتاب، پویش ملی کتابخوانی و نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان تا ۲۵ آبان‌ماه تمدید شد.

فراخوان این رویداد نیمه‌ مهرماه سال جاری هم‌زمان با هفته ملی کودک منتشر شده بود و با توجه به استقبال نوجوان‌ها و تسهیل‌گران فعال در جام باشگاه‌های کتابخوانی و درخواست آن‌ها مهلت شرکت در رقابت تمدید شد. کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به مشارکت در این پویش می‌توانند، نامه‌های‌ خود به نویسندگان محبوب‌شان را در سایت شبکه ترویج کتابخوانی ایران به نشانی اینترنتی  bookpromotion.ir بارگذاری کنند.

همه نامه‌ها پس از دسته‌بندی برای نویسندگان یا مترجمان و پدیدآورندگان کتاب و… ارسال شده و به تدریج در پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه ترویج کتابخوانی معرفی خواهند شد. در پایان پویش نیز به شماری از برگزیدگان با بیشترین امتیاز جوایزی اهدا می‌شود.

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، همچنین استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی در جهت ترویج اجتماعی کتابخوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفتگو پیرامون کتاب‌ است. از دیگر اهداف این رویداد ارتباط بیشتر  میان کودکان و نوجوانان و نویسندگان است. در این پویش کودکان و نوجوانان به نویسندگانی مورد علاقه‌شان نامه می‌نویسند و شرکت در آن منحصر به اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک نیست و همه کودکان و نوجوانان ساکن در شهرها و روستاها می‌توانند شرکت کنند.

براساس فراخوان در توضیح نحوه مشارکت کودکان برای حضور در این پویش چنین پیشنهاد شده است که مشارکت‌کنندگان علاقه‌مند به پویش پس از مطالعه کتاب یا کتاب‌های نویسنده مورد علاقه‌شان و نگارش نامه‌ای به آن نویسنده، تصویری از آن نامه را در شبکه‌های اجتماعی نشر می‌دهند و  در وبگاه پویش به نشانی  bookpromotion.ir/letter علاوه بر بارگذاری نامه، ضرورت دارد فرم شرکت در پویش را هم پر کنند.

بر اساس فراخوان، کودکان و نوجوانان می‌توانند به هر یک از نویسندگان مورد علاقه‌شان نامه بنویسند، علاوه بر نویسنده آن‌ها می‌توانند به مترجم، ناشر، تصویرگر، کتاب‌فروشی‌ای که اثر را از آن‌ جا خریده‌اند یا حتی کتابخانه‌ای که کتاب را امانت گرفته‌اند هم نامه‌نگاری کنند.

در پایان پویش، نامه‌ها توسط هیات داوران خوانده و ارزیابی می‌شود و به نامه‌های برگزیده جوایزی تعلق خواهد گرفت. برای داوری نامه‌ها شاخص‌هایی همچون خلاقیت، اصالت، رعایت اصول نگارش در نظر گرفته شده است که با نظر جمعی از نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب کودک و نوجوان انجام خواهد شد. منتخب نامه‌های برگزیده پویش همراه با پاسخ‌های دریافتی به آن نامه‌ها در کتابی تدوین و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25