امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲

تاکید رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان بر لزوم انجام بیمه کرونایی هنگام تولید فیلم و سریال

رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران خواستار رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی لازم را در حین تولید از تهیه‌کنندگان پروژه‌های مختلف شد.
به گزارش صبا به نقل از دبیرخانه اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران، سید غلامرضا موسوی رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران بر لزوم رعایت مسایل بهداشتی در هنگام تولید تاکید کرد و گفت: با توجه به گسترش روز افزون ویروس کرونا و لزوم حفاظت از همکاران هنگام تولید فیلم، لزوم دقت بیشتر همکاران تهیه‌کننده در رعایت شرایط بهداشتی و پروتکل‌های ویژه تولید کاملا ضروری است.
وی تاکید کرد: اتحادیه از همه همکاران انتظار دارد که علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی و حوادث، حتما کارکنان پروژه بیمه کرونا نیز بشوند.
رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران عنوان کرد: خوشبختانه همکاران ما در سینمای ایران اعم از کارکنان سالن‌های سینما و تهیه‌کنندگان حرفه‌ای، پروتکل‌ها را در حد خوبی رعایت کرده‌اند و لازم می‌بینم از کارکنان سینماها، مدیران سالن‌ها به دلیل رعایت دقیق نکات ایمنی و همچنین تهیه‌کنندگان همکار تشکر و قدردانی کنم.
موسوی اظهار کرد: در چنین شرایطی از تهیه‌کنندگان همکار انتظار داریم که حتی‌المکان از اعضای صنوف خانه سینما در پروژه‌ها استفاده کنند تا بیکاری مشکل دیگری بر مشکلات اعضای صنوف اضافه نکند. به ویژه که در بین اصناف تولیدی، رده‌های کیفی و کمی شغلی با دستمزدهای متفاوت وجود دارد و تهیه‌کنندگان می‎توانند بهترین‎های هر حرفه را برای پروژه‎های خود انتخاب کنند.
وی ضمن تاکید مجدد بر لزوم رعایت استاندارد بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده از سوی کارگروه کرونا سازمان سینمایی، بیان کرد: تهیه‌کنندگان در پروژه‌های سینمایی و سریال‌ها مدیر و مسئول پروژه هستند پس انتظار می‌رود که همچنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حافظ جان تک تک اعضای پروژه باشند و اجازه ندهند که فرد یا افرادی با رعایت نکردن نکات بهداشتی به جان دیگر همکاران پروژه لطمه وارد کنند. طبیعتا انتظار داریم با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند برخورد لازم صورت گیرد و رفتار این افراد به صنوف ذی‌ربط و اتحادیه اعلام گردد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم رفتارهای حرفه‌ای اعضا پروژه باعث تداوم تولید و نمونه‌ای همچون گذشته برای دیگر اصناف کشور باشد.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است