اسامی برندگان نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید | خبرگزاری صبا
امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱

اسامی برندگان نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید

در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره ملی امید که روز پنجشنبه 8 آبان در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد، برندگان در 18 رشته معرفی شدند.

به گزارش صبا به نقل از دبیرخانهٔ نهمین دورهٔ جشنوارهٔ ملّی فیلم کوتاه و عکس امید، در مراسم اختتامیه نهمین دورهٔ جشنوارهٔ ملّی فیلم کوتاه و عکس امید روز پنجشنبه ۸ آبان در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد و هم‌زمان از طریق اینستاگرام جشنواره و کانال ودیو در آپارات به طور زنده پخش می‌شد، برندگان جوایز به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش فیلمنامهٔ ساخته‌نشده، هیات داوران این بخش شامل دکتر لیلی گله‌داران، داریوش غریب‌زاده و دکتر میترا علوی‌طلب تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزهٔ نقدی را به فردین انصاری از دانشگاه سپهر اصفهان برای فیلمنامهٔ «گردش» اهدا کردند.

در بخش بهترین عکس موبایلی، جایزهٔ اوّل به ابراهیم تجلّی‌زاده از دانشگاه خلیج فارس برای مجموعهٔ عکس‌هایش رسید، جایزهٔ دوم به نیلوفر مردی‌ها از دانشگاه امیرکبیر تعلّق گرفت و پویا عسگرخانی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جایزهٔ سوم را برد.

در بخش مجموعه عکس، هیئت داوران به اتّفاق آرا تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزهٔ نقدی را به مهرداد فتحی از مؤسسهٔ غیرانتفاعی روزبه اهدا کرد.

در بخش عکس‌های دوربینی هیئت داوران جشنواره شامل ساعد نیک‌ذات، مهدی مقیم‌نژاد و یلدا معیّری بدون اعلام رتبهٔ اول، دوم و سوم، سه عکس را به عنوان برگزیده اعلام کردند. در این بخش ابراهیم تجلّی‌زاده از دانشگاه خلیج فارس، احسان نورتقانی از دانشگاه هنر اصفهان و پگاه پوراسمعیلی از دانشگاه هنر شیراز برندهٔ تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزهٔ نقدی شدند.

در بخش بهترین فیلم انیمیشن با تقدیر از کلاف ساختهٔ ملیحه غلام‌زاده، دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به انیمیشن کاکایی ساختهٔ زهرا ملایری از دانشگاه سوره اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم مستند، دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به فیلم آشو ساختهٔ جعفر نجفی از دانشگاه علمی کاربردی واحد ۱۱ تهران رسید.

در بخش بهترین فیلم صدثانیه‌ای دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به فیلم سرو ساختهٔ خشایار الوندی از دانشگاه قم اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم تجربی هیات داوران به اتّفاق آرا با تقدیر از فیلم وارونگی ساختهٔ امیرحسین ریاحی از دانشگاه سپهر اصفهان دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره را به فیلم غرقاب ساختهٔ مسلم آقاکوچک‌زاده از دانشکدهٔ هنرومعماری دانشگاه آزاد اهدا کرد.

دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره برای بهترین فیلم در بخش ویژه (اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی/ زیست دانشجویی) به فیلم تأخیر ساختهٔ نیما سیاوش از دانشگاه هنر اسلامی تبریز رسید.

دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره برای بهترین فیلمبرداری با تقدیر از لیلا اخباری برای فیلمبرداری فیلم چهار از پنج به امیر پورحکمت برای فیلمبرداری فیلم ناهید اهدا شد.

در بخش بهترین تدوین، دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به پویان شعله‌ور برای تدوین دو فیلم گوشت‌تلخ و تاناکورا تعلّق گرفت.

در بخش بهترین بازیگر زن هیئت داوران با تقدیر از لعیا میرنصیری برای بازی در فیلم ناهید، دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره را به آزاده پروزین برای بازی در فیلم تأخیر اهدا کرد.

در بخش بهترین بازیگر مرد، با تقدیر از ماردین شیخ‌مورادی بازیگر نوجوان فیلم عدن دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به امید سلیمی برای بازی در فیلم تاناکورا اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم‌نامه با تقدیر از فرید حاجی از دانشگاه علامه طباطبایی برای فیلم گوشت‌تلخ، هیئت داوران دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره را به محسن مهاجری برای بهترین فیلم‌نامه اهدا کرد.

در بخش بهترین کارگردانی با تقدیر از حامد پری‌زاده، میثم حسنی و امیررضا رشتی برای کارگردانی فیلم تاناکورا، دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره به فردین انصاری از دانشگاه سپهر اصفهان برای فیلم فشن تعلّق گرفت.

دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره بهترین فیلم داستانی به حامد پری‌زاده، میثم حسنی و امیررضا رشتی برای فیلم تاناکورا اهدا شد.

جایزهٔ ویژهٔ هیات داوران برای انتخاب موضوع، کارگردانی و پرداخت مناسب به فیلم ناهید ساختهٔ صمد علی‌زاده از دانشگاه پیام نور تعلّق گرفت.

هیات داوران بخش فیلم کوتاه نهمین جشنواره ملی امید شامل دکتر احمد الستی، احسان عبدی‌پور، نرگس آبیار، مرتضی نجفی، پگاه آهنگرانی، مرتضی فرشباف و ماهور الوند دیپلم افتخار، جایزهٔ نقدی و تندیس جشنواره را برای دستاورد فنی به طراحی صحنه، لباس و گریم فیلم فشن ساختهٔ فردین انصاری از دانشگاه سپهر اصفهان اهدا کردند.

نهمین جشنوارهٔ فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور (امید)، به دبیری حسین یزدانشناس و به میزبانی دانشگاه خلیج فارس از ۵ تا ۸ آبان ماه در بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است