امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
احسان امانی در گفتگو با صبا:

«جک قاتل» مضمونی تلخ دارد/ زیر ۱۸ سال ها نیایند

کارگردان نمایش‌هایی چون «قربانیان بدنام» و «اسلحه آمریکایی» این بار نمایش «جک قاتل» را در تماشاخانه مهرگان روی صحنه برده است که مضمونی تلخ دارد و به مساله خشونت می پردازد.
نمایش جک قاتل مضمونی تلخ دارد/دیدن این نمایش محدودیت سنی دارداحسان امانی نویسنده و کارگردان «جک قاتل» با اشاره به موضوع نمایش و پرداختن به مساله خشونت به خبرنگار صبا گفت: نمایش «جک قاتل» چندمین کار من در این مضمون است زیرا علاقه زیادی به این مدل نمایشنامه‌ها دارم و مشابه همین نمایش را با نام «مردگان» به کارگردانی دانیال اربابی و نویسندگی من در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مهمان اجرا کردیم.
وی افزود: مردم استقبال زیادی از نمایش «مردگان» کردند و این نشان می‌دهد هنوز داستان‌های خشن با مضمون تلخ و معمایی سلیقه مخاطبان تئاتر است.
کارگردان نمایش «قربانیان بدنام» درباره رده سنی مخاطبان نمایش «جک قاتل» گفت: افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به تماشای این نمایش بنشینند چراکه نمایش «جک قاتل» درگیری بین دو روستا و خشونت را نشان می‌دهد و امکان دارد پیامی مناسب با رده سنی این افراد نداشته باشد.
امانی در پایان با اشاره به استقبال مردم از نمایش «جک قاتل» در چند روز اول توضیح داد: چند روز اول شروع نمایش استقبال خوبی از نمایش داشتیم و باتوجه به خشن بودن نمایش «جک قاتل» اما مخاطبان تا انتها درگیر داستان می‌شوند و منتظرند که در نهایت خائن مشخص شود.
نمایش «جک قاتل» به کارگردانی و نویسندگی احسان امانی با بازی آرین آریان پور، احسان امانی، سینا باقری، پویا باغی، معین روئی، آرمین شهبازی، مهران میرزابیگی، شاهین نمدچی از یکم تا ۲۱ اسفند در خانه نمایش مهرگان (سالن شماره ۲) به مدت ۵۰ دقیقه روی صحنه است.
در توضیحات نمایش «جک قاتل» آمده است: کودکان، نوجوانان، بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به اسکیزوفرنی از دیدن این نمایش جدا پرهیز کنند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است