امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
حمیدرضا نعیمی در گفتگو با صبا:

«سقراط» را بنابر اقتضای جامعه اجرا می‌کنم/ دردسرهای نگهداری دکور

حمیدرضا نعیمی که برای پنجمین بار نمایش «سقراط» روی صحنه می برد تاکید دارد هر بار اجرای مجدد اثر متناسب با اقتضائات جامعه اتفاق می افتد.

نمایش «سقراط» به دور پنجم رسید/ نگهداری دکور سقراط در اطراف شهر

حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان نمایش «سقراط» با اشاره به پنجمین دور اجرای این نمایش به خبرنگار صبا گفت: نمایش «سقراط» نمایش مردم است و به خواسته آنها اجرا می شود لذا من هربار بنا به ضرورت آن را روی صحنه می برم البته تلاش می کنم هربار تغییراتی در اجرا داشته باشیم.
وی افزود: اولین بار که این نمایش را اجرا کردم باتوجه به شرایط اجتماعی و سیاسی روز روی صحنه رفت و هر بار دیگر که بخواهم آن را اجرا کنم اقتضائات زمانه را در نظر می گیرم و به همین دلیل با استقبال همراه می شود.
نعیمی درباره دکور نمایش «سقراط» و شرایط نگهداری آن در این سال ها توضیح داد: شرایط نگهداری و استقرار دکور نمایش ها یکی از بزرگترین مشکلاتی است که هنرمندان با آن درگیر هستند و فشار اقتصادی آن را تحمل می کنند.
این نویسنده و کارگردان با اشاره به اینکه نمایش «سقراط» از سال ۹۳ روی صحنه رفته است، بیان کرد: در این سال ها هزینه های زیادی برای نگهداری دکور، لباس و تجهیزات در خارج از تهران پرداخت کرده ام و این موضوعی است که برای هیچ یک از مسئولان اهمیت ندارد.
وی افزود: بزرگترین خیانت مدیران زمانی اتفاق افتاد که به دروغ اعلام کردند در یک نظرسنجی هنرمندان تئاتر به خواسته خود هزینه دکور و دوخت لباس ها را برعهده گرفته اند تا هزینه کمتری پرداخت شود. 
کارگردان نمایش «سقراط» در پایان عنوان کرد: اگر می خواهیم تئاتر استاندارد و خوبی داشته باشیم باید از تمام جنبه ها آن را حمایت کنیم تا زمانی که در حین اجرا دکور یا تجهیزات آن آسیب دید به آن رسیدگی شود.
نمایش «سقراط» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی از هشتم اسفند در تالار وحدت روی صحنه می رود. فرهاد آئیش، مریم سعادت، بهناز نازی، ایوب آقاخانی، کتانه افشاری‌نژاد، یعقوب صباحی، کامبیز امینی، بهار نوحیان، رضا جهانی، ایمان سلگی، حسین عارف، صالح لواسانی، پدرام محمدی، افشین حسنلو، امیرارسلان خالویی، محمد نیازی، عطا مقیمی، فرهاد قدیم‌خانی، مجید قادری، محسن شاهب، رازیما میرزایی، شهلا رحیمی، نگین ذاکری، علی مختاری، مهدی محمدی، حامد جبارزاده، روح‌الله خداکرم بازیگران این دوره اجرا هستند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است