امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷

آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی صداوسیما برگزار شد/ سختگیری در نظارت‌

آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی و بررسی‌های عمومی‌ با حضور قائم مقام رییس سازمان صداوسیما، ابوذر زارع، محمود اشتری برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رییس سازمان صداوسیما در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی و بررسی‌های عمومی‌ با بیان آیه‌ای از قرآن کریم درباره حفظ امانت گفت: خداوند امر کرده است که باید امانت را به اهلش سپرد که ۲ تعریف ۲ عبارت «امانت» و «اهل» آن می تواند تفسیر این آیه را روشن کند.

وی افزود: در نفسیری فراتر از معانی این ۲ کلمه، امانت به معنای قدرت، حکومت و زمامداری است که باید به اهلش سپرده شود.

قائم مقام رییس سازمان صداوسیما با بیان اینکه اصل حکومت بر مردم از آن خدا است که از سوی باری تعالی به پیامبران و امامان معصوم (ع) سپرده شده است، گفت: در زمان غیبت امام معصوم برای اداره اجتماع این حکومت به نیابت از امام به ولی فقیه و کارگزاران حکومت او تفویض می‌شود. باید کسی که حاکم می‌شود همه شئونات حکومت را سرپرستی کند و از این امانت به خوبی حفاظت کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم از صدق و وفاداری به عنوان دو ویژگی یاد کرد که باید در کسانی که از این امانت پاسداری می‌کنند، باشد.

وی با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه در زمینه حاکمان و کارگزاران حکومت گفت: ایشان در زمینه حفظ امانت، صدق و وفای کارگزاران بسیار سختگیر بود و ما هم در نظارت و بازرسی‌ها برای حفظ این امانت و نظارت بر وفاداری و صدق کارگزاران باید سختگیر باشیم.

قائم مقام رییس سازمان صداوسیما تاکید کرد: اگر این بازرسی‌ها نباشد اختلافاتی ایجاد می‌شود که در حفظ این امانت اثر خواهد گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در پایان با تشکر از محمود اشتری مدیرکل پیشین اداره کل بازرسی و بررسی‌های عمومی‌برای مدیرکل جدید این اداره کل برای کمک به پیشبرد اهداف رسانه ملی آرزوی توفیق کرد.

محمود اشتری نیز در این مراسم با بیان گزارشی از عملکرد این اداره کل و فعالیت های خود در سازمان، اداره کل بازرسی را تریبونی برای شنیده شدن حرف‌های کارکنان بی صدای سازمان دانست و خوش رفتاری و مهارت حفظ آرامش را از عوامل توفیق کار در این بخش برشمرد.

ابوذر زارع مدیرکل بازرسی و بررسی‌های عمومی نیز ابراز امیدواری کرد از این فرصت بتواند برای خدمت به کارکنان خدوم رسانه و مردم استفاده کند.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است