امروز ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۹

معرفی آثار برتر ۴۰ سال ادبیات داستانی دفاع مقدس در اختتامیه جایزه «جلال»

آثار برتر ۴۰ سال ادبیات داستانی دفاع مقدس با کارشناسی و داوری خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها انتخاب و در اختتامیه جایزه «جلال» معرفی و تجلیل خواهند شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، بهروز جلالی دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال ‌آل احمد» درباره انتخاب برترین آثار ادبی دفاع مقدس با کارشناسی و داوری خبرنگاران و اهالی رسانه گفت: با موافقت اعضای هیات‌علمی، آثار برتر ۴۰ سال ادبیات داستانی دفاع مقدس با کارشناسی و داوری خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها انتخاب و در اختتامیه جایزه «جلال» معرفی و تقدیر خواهند شد.

وی درباره شیوه داوری در این بخش بیان کرد: قرار است در انتخاب اولیه توسط خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها در حوزه کتاب و ادبیات بین ۸۰ تا ۱۲۰ اثر از میان رمان، مجموعه داستان ‌کوتاه، مستندنگاری و نقد ادبی با موضوع و مضمون دفاع مقدس انتخاب شود.

دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال ‌آل احمد» ادامه داد: در مرحله نهایی نیز سه نفر از داوران مرحله نخست، سه پیشکسوت خبر و فعال رسانه حوزه کتاب و ادبیات در کنار دبیر علمی، دبیر اجرایی و نماینده هیئت‌علمی، آثار برگزیده را انتخاب خواهند کرد.

جلالی در پایان عنوان کرد: «چهل سال ادبیات داستانی دفاع مقدس» به عنوان بخش ویژه سیزدهمین جایزه ادبی «جلال آل احمد» برگزار می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود با توجه به اهمیت جایگاه دفاع مقدس در تاریخ ادبیات معاصر ایران، «بخش ویژه چهل سال شعر دفاع مقدس» نیز در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر گنجانده شود.

با آغاز فرایند اجرایی سیزدهمین جایزه ادبی «جلال آل احمد» و انتشار فراخوان، نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران تا ۱۰ آبان ۱۳۹۹ فرصت دارند سه نسخه از آثارشان را به دبیرخانه جایزه ادبی «جلال ‌آل ‌احمد» ارسال کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است