امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹

جزییات برگزاری جشنواره موسیقی نواحی اعلام شد/ تهیه مستند از زندگی هنرمندان

رییس انجمن موسیقی استان کرمان درباره زمان و نحوه برگزاری، مکان اجراها و دیگر جزییات جشنواره توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش صبا، سورج یاسایی رییس انجمن موسیقی استان کرمان درباره جشنواره موسیقی نواحی گفت: در برگزاری دوره‌های قبلی جشنواره، از هنرمندان و مخاطبان درباره نحوه برگزاری نظرسنجی کردیم و پس از پایان جشنواره، پرسش‌نامه‌ها را جمع‌بندی و موارد مورد نظر را بررسی کردیم حتی با دوستانی که در ادوار گذشته شرکت کرده بودند، صحبت کردیم تا نقاط قوت و ضعف را بشناسیم.

وی مطرح کرد: عمده فعالیت ما در این دوره، اجرای آنلاین و تهیه فیلم‌هایی از هنرمندان موسیقی نواحی است. هر شب یک ساعت و نیم اجرای آنلاین خواهیم داشت. همچنین مستندهایی از زندگی هنرمندان پیشکسوت موسیقی نواحی در سراسر کشور تولید خواهد شد. شاید بهترین بهره‌ای که می‌توانستیم از شرایط کرونا ببریم این است که پس از جشنواره تعدادی مستند از هنرمندان شاخص موسیقی نواحی ایران داشته باشیم. تلاش می‌کنیم فیلم‌هایی از نوازندگی آن‌ها ضبط کنیم و امیدواریم مجموعه ارزشمندی از زندگی این هنرمندان داشته باشیم.

رییس انجمن موسیقی استان کرمان اذعان با اشاره به اینکه سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی قرار است از دهم تا سیزدهم آبان‌ماه برگزار شود، توضیح داد: هر شب از ساعت ۱۹ تا ۲۱ اجرا خواهیم داشت. اجراها از محل کاروانسرای گنجعلی‌خان بازار بزرگ کرمان پخش می‌شود. البته مکان‌های دیگری نیز پیشنهاد شد و پنج منطقه را برای اجراهای عمومی در نظر گرفته بودیم، منتها به دلیل کرونا عملا اجرا در بعضی نقاط امکان‌پذیر نبود.

یاسایی با اشاره به اینکه استان کرمان تنوع بی‌نظیری از دوبیتی‌خوانی دارد، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم اجرای همه هنرمندان شاخصی که کارشناسان پیشنهاد می‌کنند، شاهد باشیم. البته جذابیت عمومی اجراها را نیز در نظر خواهیم گرفت. ایران دارای تنوع زیادی از گویش‌ها و نواهای مختلف است و اگر جشنواره‌ای جشنواره‌ ملی است، باید هر روز بخشی از این آواها را بشنویم. در کنار هنرمندانی که از سراسر ایران اجرای آنلاین خواهند داشت، شاهد اجرای هنرمندان کرمانی نیز خواهیم بود. برنامه‌ها به لحاظ نواها، آواها، گویش‌ها و زبان‌ها از تنوع برخوردار هستند.

وی درباره نحوه پخش اجراهای جشنواره گفت: اجراهای آنلاین از طریق صفحه‌های مجازیِ جشنواره موسیقی نواحی در آپارات و اینستاگرام پخش خواهد شد. همچنین صفحه اینستاگرام انجمن موسیقی ایران نیز این برنامه‌ها را پخش خواهد کرد.

رییس انجمن موسیقی استان کرمان در پایان عنوان کرد: انجمن موسیقی استان کرمان و هنرمندان موسیقی این استان در سال‌های گذشته و امسال تمام تلاش‌شان این بوده و هست که جشنواره موسیقی نواحی را به بهترین کیفیت ممکن برگزار کنند. از همه مخاطبان و هنرمندانی که در ادوار مختلف، جشنواره موسیقی نواحی را دنبال کرده‌اند، درخواست می‌کنم پیشنهادها و نظرهای خود را از طریق صفحه انجمن موسیقی استان کرمان با ما در میان بگذارند. قطعا شنونده نظرهای بینندگان هستیم و سعی می‌کنیم به بهترین شکل جشنواره را برگزار کنیم.

سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری احمد صدری دهم تا سیزدهم آبان‌ماه در کرمان به صورت آنلاین و آفلاین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25