امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۰

آغاز سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با نشست‌های «۳۷-۲۰»

سعید پوراسماعیلی از آغاز سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از هفت آبان‌ماه و با برگزاری 20 نشست تخصصی آنلاین در اینستاگرام خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سعید پوراسماعیلی مدیر نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره جزییات نشست‌های تخصصی آنلاین در اینستاگرام گفت: امسال ۲۰ نشست تخصصی با عنوان «۳۷-۲۰» برگزار خواهد شد که این سری نشست‌ها در سه دوره قبلی جشنواره نیز تجربه شده و مورد استقبال بوده است.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونا و شرایط ویژه امسال تصمیم گرفته شد که نشست‌ها به صورت مجازی و در قالب ارتباط آنلاین با استادان در اینستاگرام برگزار شوند. همچنین استفاده از این نشست‌ها برای عموم قابل دسترس و رایگان است در حالی که در سال‌های گذشته نیاز به ثبت‌نام برای حضور در جلسات بود و بعد از برگزاری، جلسات در قالب ویدیوهای آموزشی تدوین و منتشر می‌شد.

معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران توضیح داد: از هفتم آبان‌ماه به مدت ۱۰ روز، روزانه ۲ نشست در ساعات ۲۰ و ۲۲ از اینستاگرام انجمن سینمای جوانان ایران به صورت ارتباط زنده برگزار خواهیم کرد. تعداد ۱۰ کارگاه‌ در ارتباط با مدرسان بین‌المللی و ۱۰ نشست در ارتباط با سینماگران و اساتید ایرانی برگزار خواهد شد.

پوراسماعیلی درباره موضوعات نشست‌های تخصصی جشنواره سی و هفتم نیز بیان کرد: شورای عالی آموزش با همراهی معاونت تولید به تحلیل و ارزیابی فیلم‌های سال، فضای موجود برای تولید فیلم، نیازها و کمبودها در حوزه فیلم کوتاه پرداخته است که در نشست‌ها مورد تحلیل قرار می‌گیرد، همچنین بخشی از موضوعات به تقاضای مخاطبان و درخواست مربیان و استادان انتخاب شده‌اند. در واقع نیازسنجی موضوعی بر اساس کیفیت و کمیت تولیدات سال گذشته صورت گرفته است.

وی درباره پلتفرم مورد استفاده برای برپایی نشست‌ها توضیح داد: با ارزیابی تمامی امکانات و ظرفیت‌های در دسترس، اینستاگرام را به عنوان پلتفرم اصلی اجرای نشست‌ها در نظر گرفته‌ایم زیرا علاوه بر سهولت دسترسی برای علاقه‌مندان و استادان بین‌المللی، فضایی برای تعامل و پرسش و پاسخ را نیز فراهم می‌کند.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با برگزاری نشست‌های تخصصی «۳۷-۲۰» از هقت آبان‌ماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است