بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران در «بحث روز» | خبرگزاری صبا
امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران در «بحث روز»

برنامه «بحث روز» رادیو ایران این هفته به بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران می‌پردازد.

به گزارش صبا به نقل از گروه سیاسی شبکه رادیویی ایران، بامداد یکشنبه ۲۷ مهرماه به موجب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و براساس ضمیمه ب برجام  تحریم تسلیحاتی ۱۰ ساله یا به تعبیری ۱۳ ساله ایران پایان یافت و منع خرید و فروش سلاح متعارف برداشته شد.

 این تحریم‌ها شامل صدور هرگونه تسلیحات از ایران و نیز ممنوعیت فروش سلاح‌های سنگین شامل تانک، بالگرد، ناو و هواپیماهای جنگی و سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی به ایران بود.

اکنون با برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، کشورمان می‌تواند با دیگر کشورهای جهان خرید و فروش سلاح و تجهیزات نظامی انجام دهد.

لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا برای سنگ‌اندازی در این مسیر اقدامات گسترده‌ای را انجام داد، اما در این زمینه ناکام ماند.

حال برنامه «بحث روز» رادیو ایران که به بررسی مسایل روز سیاسی ایران و جهان می‌پردازد این هفته به سراغ بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران رفته است

این برنامه امروز چهارشنبه سی ام مهرماه از ساعت ۱۲:۴۰ از رادیو ایران پخش می‌شود و مهمانان این برنامه امیرمحمد احدی مشاور راهبردی و رییس امور بین الملل وزارت دفاع و مهدی بختیاری کارشناس مسایل سیاسی و دفاعی هستند.

برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران به سردبیری فاطمه عبدالوند و اجرای محمدرضا قربانی از این شبکه رادیویی تهیه و پخش می‌شود.

علاقه‌مندان به برنامه‌های سیاسی می‌توانند نظرها، سوال‌ها و دیدگاه‌های خود را از طریق شماره تلفن‌های  ۲۲۰۴۰۰۸۶ ۲۲۰۵۰۰۰۹ و شماره پیامگیر۳۰۰۰۰۹۰۰ اعلام کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است