انتشار ۶۱۵ عنوان کتاب از نشر قدیانی برای تمام گروه‌های سنی | خبرگزاری صبا
امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۱

انتشار ۶۱۵ عنوان کتاب از نشر قدیانی برای تمام گروه‌های سنی

موسسه انتشارات قدیانی در نیمه اول سال 1399 تعداد 615 عنوان کتاب را به بازار نشر عرضه نموده است که از این میان 175 عنوان چاپ اول و 440 عنوان تجدید چاپ بوده‌‌اند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی موسسه انتشارات قدیانی، موسسه انتشارات قدیانی در نیمه اول سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۱۵ عنوان کتاب را به بازار نشر عرضه کرده است که از این میان ۱۷۵ عنوان چاپ اول و ۴۴۰ عنوان تجدید چاپ بوده‌‌اند.

از آن‌جا که  صحبت راجع به حفاظت جنسی و جسمی با بچه‎ها برای پدر مادرها دشوار است، قدیانی در این راستا اقدام به چاپ مجموعه‌ ۱۲ جلدی تالیفی سروده‌ مریم اسلامی کرده است که در دست چاپ می‌باشد و علاوه بر این ۶ جلد کتاب «هشدارهای جنسی و جسمی» با عناوین «آیا رازی داری؟»، «اگر غریبه‌ای به تو نزدیک شود چه می‌کنی؟»، «بدنم مال خودم است»، «با غریبه‌ها جایی نمی‌روند»، «خانم پلیس در مورد غریبه‌ها چه گفت؟»، «با غریبه‌ها حرف نمی‌زنم» اثر جنیفر مور با ترجمه‌ پرستو عوض‌زاده منتشر کرده است.

آموزش احکام برای بچه‌ها نیز از دید این انتشارات دور نمانده و در این راستا مجموعه‌ هشت جلدی «داستان واره‌های احکام برای بچه‌ها» اثر سیدمحمد مهاجرانی را منتشر کرده است.

این ناشر در ادامه‌ رویج ادبیات کهن برای کودکان مجموعه‌ ۱۲ جلدی «قصه‌های تصویری از کیمیای سعادت» اثر مژگان شیخی و مجموعه‌ هشت جلدی «قصه‌های تصویری از عبید زاکانی» را به روایت فریبا کلهر، با زبانی ساده با هدف آشنایی کودکان با آثار کهن ادبیات فارسی منتشر کرده است. در این کتاب‌ها علاوه برنکات آموزشی از تصاویر گرافیکی برای جذب هرچه بیشتر این گروه کم سن و سال به ادبیات کهن ایران زمین استفاده شده است.

از دیگر مجموعه‌های جذاب منتشر شده برای کودکان مجموعه ۶ جلدی «ماجراهای من و اژدها» اثر استیو هرمن با ترجمه‌ اکرم کرمی است که در قالب داستان مهارت‌های زندگی را به کودکان آموزش می‌دهد و این مهارت‌ها در وجود کودک نهادینه می‌شود. این مجموعه تا ۲۷ جلد ادامه خواهد داشت.

انتشارات قدیانی سلامت جسمی و روانی کودکان را فراموش نکرده است و با چاپ ۶ عنوان کتاب از سری کتاب های «کوچولوهای ورزشکار» برای یک تا پنج ساله‌ها به صورت بوردبوک با عناوین «فوتبال بازی می‌کنم»، «بسکتبال بازی می‌کنم»، «اسب سواری می‌کنم»، «راگبی بازی می‌کنم»، «جودو بازی می‌کنم» و «تنیس بازی می‌کنم» نوشته ایملی بومن، تصویرگری جاناتان لاندومرد و ترجمه راضیه خوئینی رشته‌های ورزشی را به کودکان معرفی و آن‌ها را ترغیب به داشتن تحرک و  ورزش کردن می‌کند.

برای گروه سنی نوجوانان نیز مجموعه چهار جلدی رمان «سرزمین اسطوره» اثر کاتارینا ورزی با تصویرگری فرهاد جمشیدی منتشر شد. در این مجموعه مخاطب با اژدها، جانوران، اسطوره‌ها و طلسم روبرو می‌شود، موضوع این مجموعه چهار جلدیِ فانتزی کودکانه در یک جهان دیگری می‌گذرد و قهرمانان ۱۱-۱۲ ساله از کودک تا نوجوان دارد.

از دیگر رمان‌های منتشر شده برای نوجوانان رمان هشت جلدی «ماجرایی‌ها» اثر انید بلیتون با ترجمه‌ شهناز صاعلی است که همراه با چهار بچه با هشت ماجرای شگفت‌انگیز و سرگرم‌کننده پا به سرزمین ماجراهای ناخواسته می‌گذارید و پس از مواجهه با خطرهای فراوان در قصر هولناک و عبور از دره‌های مرموز، کوهستان‌های ترسناک، دریاهای اسرارآمیز و رودهای عجیب، وارد جزیره خطر می‌شوید.

«دختری به نام شمعدونی آدامسی»، «مانی و دختران رنگان»، «جاسوس پنجاه و پنج» و «ماجراهای سرزمین آوانتیا» از دیگر رمان‌های منتشر شده برای این گروه سنی است.

این ناشر سرگرمی برای بزرگسالان را نیز فراموش نکرده است و مجموعه‌ پنج جلدی طراحی و رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان را منتشر کرده است.

در سال ۱۳۹۹ نشر قدیانی به چاپ رمان‌های مشهور جهان با زبانی روان و ساده پرداخته و از این طریق توانسته است در آشنا کردن نسل جوان و نوجوان ایران با ادبیات جهان نقشی را ایفا کند، از جمله این کتاب‌ها می‌توان به «جین ایر» اثر شارلوت برونته با ترجمه صبا کرمی، «ماجراهای اونلی» و «یادداشت‌های شخصی ال.ام مونتگمری» اثر ال.ام مونتگمری با ترجمه‌ سارا قدیانی، «اِما» اثر جین آوستن با ترجمه‌ نسرین علی‌محمدی، «کلاف سردرگم» اثر ال.ام مونتگمری با ترجمه حسام برجیسیان را منتشر کرده است.

انتهای پیام/

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است