امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۴
سارا افضلی در گفتگو با صبا:

«مرغ سحر» به پرواز در آمد/ پرسه در کوچه پس کوچه‌های تاریخ

سارا افضلی گردآورنده آثار «مرغ سحر» درباره موضوع و دلیل انتخاب نام نمایشگاه گروهی تصویرسازی سخن گفت.
«مرغ سحر» به گالری دنا رسید/ پرسه در کوچه پس کوچه های تاریخسارا افضلی در گفتگو با خبرنگار صبا درباره موضوع نمایشگاه گروهی تصویرسازی «مرغ سحر» که وی هم در آن اثر دارد و هم گردآورنده دیگر آثار است، گفت: کشور ایران در طول تاریخ با چالش ها و دگرگونی های زیادی همراه بوده که به نحوی در سرنوشت افراد و کشور تاثیر گذاشته است. هنرمندان ما  با سبک کاری و تصویرسازی های متفاوت خود اتفاقاتی را که در طول تاریخ پیش از اسلام تا زمان حال افتاده است به تصویر کشیده اند.
وی درباره موضوع آثار خود در نمایشگاه تصریح کرد: من تصویرسازی خود را در دو فریم جنگ و پیروزی نمایش داده ام.

گردآورنده آثار نمایشگاه «مرغ سحر» دلیل انتخاب نام نمایشگاه را این چنین عنوان کرد: آواز مرغ سحر تمثیلی است از زبان حال مردم سرزمینی که تاریخش طی سال‌های مدید، تکرار شده و تکرار شده است. سرزمینی که رخت عوض کرده اما بخت، نه. میان خوشی‌ها، ناخوشی داشته
بعد فراوانی، قحطی دیده، جنگیده و رقصیده میان بزم، رزم
میان فرود، فراز. قصه‌های دراز، آواز؛ همان آوازی که در اوج ناامیدی، یک‌باره از امید می‌خواند: وز نفسی عرصه‌ این خاک توده را/ پر شرر کن، پر شرر کن.

افضلی در پایان درباره تعداد و ابعاد آثار هنرمندان در نمایشگاه مطرح کرد: نگین احتسابیان، بهرام عظیمی، کیارش زندی، هادی رحمتی و افسانه صانعی هر کدام با یک اثر، کمال طباطبایی، هاله پارسازادگان، جمال رحمتی و من هر کدام با ۲ اثر و علی کیانی امین با سه اثر در این نمایشگاه حضور دارند و ابعاد تابلوها بر اساس تصویرسازی که هر هنرمند انجام داده متفاوت است.
«مرغ سحر» به گالری دنا رسید/ پرسه در کوچه پس کوچه های تاریخ
این نمایشگاه از روز جمعه ۲۳ تا چهارشنبه ۲۸ فروردین در گالری دنا برپاست. گالری پنجشنبه ها تعطیل است و در دیگر روزها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ نمایشگاه «مرغ سحر» میزان علاقمندان خواهد بود.
«مرغ سحر» به پرواز در آمد/ پرسه در کوچه پس کوچه‌های تاریخ
گالری دنا در تهران، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک ۴، زنگ دوم واقع است.
سپیده شریعت‌رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است