جزییات بخش «سیدالشهدای مقاومت» در جشنواره فیلم مقاومت | خبرگزاری صبا
امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

جزییات بخش «سیدالشهدای مقاومت» در جشنواره فیلم مقاومت

بخش ویژه «سیدالشهدای مقاومت» در شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به منظور پاسداشت نقش سپهبد سلیمانی در بیداری مردم منطقه و جهان طراحی شد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، بخش «سیدالشهدای مقاومت» با محوریت مصایب مردم مظلوم منطقه، ایستادگی و پیروزی‌های مردمی، مسایل محور مقاومت و نقش سپهد شهید قاسم سلیمانی در مقاومت، بیداری و روشنگری مردم منطقه و دیگر کشورهای جهان، در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت برگزار می‌شود.

بسترسازی برای نشر تصویر فرهنگ مقاومت در منطقه، حفظ و ترویج هویت و روحیه مقاومت در مقابل بدخواهان ملت‌های مسلمان و آزاده، تقویت روحیه ایثار، از خودگذشتگی و نوع‌دوستی، الگوسازی تصویری و هنجارسازی در عرصه‌ فیلم و سینما، توجه به نقش هنر، سینما و رسانه در مبارزه با نفوذ فرهنگی استکبار جهانی، از کارکردهای این بخش ویژه است که برای پاسداشت رشادت‌های سپهبد شهید قاسم سلیمانی به نام این شخصیت نامگذاری شده است.

فیلمسازان و نویسندگان می‌‌توانند آثار خود را با سه محور تبیین ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی به عنوان الگوی مقاومت و بیداری اسلامی، تبیین سجایای اخلاقی و دلاوری‌ها و رشادت‌ها و حماسه‌های شهدای محور مقاومت وهمچنین تبیین سجایای اخلاقی، دلاوری‌ها، رشادت‌ها و حماسه‌‎های رزمندگان بدون مرز در این بخش که به صورت بین‌‌المللی برگزار خواهد شد، شرکت دهند.

تاکنون بیش از۷۰۰  اثر از داخل و خارج از کشور در قالب‌های مستند، نماهنگ، فیلمنامه و فیلم کوتاه داستانی به این بخش ارسال شده که در این میان مستند بیشترین سهم را دارد.

آخرین مهلت ارسال اثر به بخش سیدالشهدای مقاومت سی‌‌ام مهرماه است.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است