امروز ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲
مهرداد خوشبخت در گفتگو با صبا:

بازیگران «آبادان یازده ۶۰» بازی یکدستی دارند/ مردم فکر می‌کنند سینما تعطیل است

کارگردان فیلم سینمایی «آبادان یازده 60» معتقد است که بسیاری از مردم همچنان فکر می‌کنند که سینماها تعطیل هستند.

مهرداد خوشبخت کارگردان و نویسنده فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» درباره اکران این فیلم در هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار سینمایی صبا گفت: برنامه اکرانی که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود همین ایام مصادف با هفته دفاع مقدس بود اما آن زمان هنوز کرونا به این شکل در کشور شیوع پیدا نکرده بود.

وی ادامه داد: به دلیل صدایی که فیلم ما دارد باید حتما در سینما دیده شود تا مخاطب از این قابلیت فیلم استفاده کند و لذت بیشتری از تماشای آن ببرد. نکته دیگر این است که تلویزیون به دلیل آنکه با vodها مساله دارد تا فیلم اکران سینمایی نشود به هیچ عنوان برای آن تبلیغات یا تیزری را پخش نمی کند به همین دلیل ترجیح ما هم این بود که فیلم حتما در سینماها اکران شود.

خوشبخت درباره واکنش مردم و منتقدان به فیلم هم اظهار کرد: واقعا فکر نمی کردم که مردم هم این میزان از اقبال را به فیلم ما داشته باشند. ما اکران مردمی در سینما کورش داشتیم که مخاطبان نوجوان و جوان ۲۰ الی ۲۵ سال هم از فیلم راضی بودند و در برخورد با من از قصه فیلم می گفتند و اینکه تا به حال این بخش از جنگ را ندیده بودند. از طرفی شاید این فیلم جزو معدود فیلم‌هایی در سینما است که منتقدان سینمایی نیز یا از فیلم خیلی خوششان آمده یا آن را فیلم خوبی دانسته‌اند و من واکنش منفی هنوز ندیده‌ام.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب بازیگران اصرار داشته که با این تیم بازیگران کار کند، عنوان کرد: هدف اصلی من از انتخاب بازیگران این بود که همه در یک سطح باشند و بازیگر چهره‌ای باعث برهم خوردن یکدستی فیلم نشود، ضمن اینکه ما از بازیگران بومی زیادی در فیلم استفاده کردیم که به نظرم اقتضای فیلم هم همین امر را ایجاب می کرد. در حال حاضر هم که فیلم را روی پرده سینما می بینم بسیار از بازی‌ها احساس رضایت می کنم.

این کارگردان سینما در پایان درباره شرایط سینما در این روزهای کرونایی بیان کرد: به نظر من کم‌کاری وزارت ارشاد و خانه سینما باعث شده است همچنان مردم فکر می‌کنند که سینماها کاملا تعطیل است. ما باید به هر حال یک کاری کنیم که مردم متوجه شوند سینماها باز هستند. باور کنید پروتکل‌هایی که در سینماها اجرا و رعایت می شود از بسیاری از فضاهای عمومی سختگیرانه‌تر و بهداشتی‌تر است اما تا یک اتفاق جدید می افتد اولین جایی که زور دولت به آن می رسد، سینماها هستند.

امید پویانفر

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است