امروز ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
آیدین آغداشلو در گفتگو با صبا:

از ۸ صبح تا ۱۰ شب نقاشی می‌کشم/ می‌توان جشنواره‌ای جهانی برای هنرهای تجسمی داشت

آیدین آغداشلو هنرمند نقاش بر این باور است که برگزاری جشنواره هنری در ابعاد جهانی، کار دولتی نیست و باید آن را به متخصصان و افراد کاردان واگذار کرد.

برگزاری جشنواره هنری در ابعاد جهانی کار دولتی نیست

آیدین آغداشلو که در محل برگزاری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور یافته بود درباره امکان برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر در قامت یک جشنواره جهانی به خبرنگار صبا گفت: اگر افراد متخصص و کاربلد برای برگزاری این جشنواره حضور پیدا کنید، می توان یک جشنواره در ابعاد جهانی در زمینه هنرهای تجسمی هم برگزار کرد.
این نقاش نوگرا افزود: برگزاری جشنواره های جهانی یک کار دولتی نیست بنابراین باید با واگذاری آن به بخش خصوصی و افراد کاردان و متخصص، برای آن ابعاد جهانی متصور شد.
آغداشلو همچنین تصریح کرد: هنرهای تجسمی ایران قابلیت برگزاری یک جشنواره در ابعاد جهانی را دارد و از این منظر هیچ تفاوتی میان هنرهای تجسمی و سینما وجود ندارد.
این نقاش ۷۸ ساله در پایان درباره فعالیت های هنری خود و تمایل نداشتن به برگزاری نمایشگاه گفت: من هر روز از ۸ صبح تا ۱۰ شب نقاشی می کنم ولی نمایشگاه برگزار نمی کنم چراکه نقاشی هایم را به هر کسی که بخرد، می فروشم و بنابراین آثارم جمع نمی شود که برای آنها نمایشگاه برگزار کنم.
آیدین آغداشلو هنرمند نقاش نوگرا، نویسنده، منتقد و کارشناس آثار هنری است که آثارش در میان مجموعه داران آثار هنری با اقبال روبرو می شود ودر حراج های ملی و بین المللی با ارقام قابل توجهی به فروش می رسد.
عکس کنار خبر از فواد اشتری است.
فاطمه حامدی‌خواه

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است