امروز ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴
مدیرعامل فارابی در گفتگو با صبا:

جریان تولید فیلم در تابستان روند خوبی داشت/ تجربه عجیب کرونا برای بشر

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد که در تابستان امسال روند تولید در سینمای ایران خوب بوده است.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا گفت: با شیوع گسترده کرونا عمده رویدادهای فرهنگی و هنری در سراسر جهان تحت تاثیر قرار گرفته است. تجلیل از سینماگران افتخارآفرین در سینمای داستانی اتفاق مهمی بود که نشان می‌دهد با همه فراز و فرودهایی که این هنر طی کرده در یکی از دلگیرترین روزهای سینما و در آخرین تابستان قرن سیزدهم خورشیدی سینما همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

وی عنوان کرد: اگرچه در طول تاریخ جنگ ها و رخدادهای زیادی بوده است اما کرونا تجربه عجیبی برای بشر امروز بود که توانست به این شدت همه مسائل را تحت تاثیر خود قرار دهد و در عین محدودیت‌ها و آسیب‌هایش، فرصت‌های مهمی نیز پیش روی جامعه بشری و صنایع فرهنگی قرار داد.

تابش ادامه داد: جشنواره جهانی فیلم فجر طبق برنامه‌ریزی قبلی برنامه‌های ویژه‌ای برای بزرگداشت این روز و مناسبت داشت که به دلیل شیوع کرونا لغو و به زمانی مناسب و شرایطی بهتر موکول شد.

وی با اشاره به حضور تاثیرگذار سینماگران ایرانی در جشنواره های مهم بین المللی تصریح کرد: امیدوارم سینمای ایران با عبور از شرایط کرونایی بتواند آرام آرام موقعیت خود را بازیابد اما فراموش نکنیم که در همین شرایط در جشنواره فیلم ونیز سه نماینده از ایران حضور داشتند و برای سینمای ایران افتخاراتی ارزشمند را کسب کردند. همچنین امسال در بازار فیلم کن، شانگهای و پکن که در به صورت آنلاین برگزار شد فعالان سینمای ایران نیز حضور داشتند.

این مدیر سینمایی در پایان تاکید کرد: جریان تولید در فصل تابستان روند خوبی داشت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای مختلف کشور شاهد تولید فیلم‌های سینمایی هستیم. همه این اتفاقات و رویدادها در تلاش برای حفظ چرخه فعالیت‌های سینمایی است و نشان می‌دهد که سینما همچنان زنده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است