امروز ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۸
حامد شریفی در گفتگو با صبا:

«رویای هستی» به یاری بیماران سرطانی و سیل‌زدگان می‌رود/ یادی از غلامحسین بنان

حامد شریفی هنرمند نقاش و تصویرساز گرگانی درباره موضوع نمایشگاه تصویرسازی «رویای هستی»، انتخاب نام و تعداد آثار این نمایشگاه سخن گفت.
قصث قصقحامد شریفی هنرمند نقاش و تصویرساز گرگانی در گفتگو با خبرنگار صبا درباره موضوع نمایشگاه تصویرسازی «رویای هستی» که فردا ۶ اردیبهشت ماه در گالری فلاح زاده آغاز می شود، بیان کرد: دی ماه ۹۴ بود که من کار خود را با تصویرسازی دلنوشته ها و شعرهایی که سروده بودم شروع کردم. اولین خروجی تصویرسازی شعرها و ترانه ها برپایی نمایشگاهی در ۱۷ دی ۱۳۹۶ در سالن شهرداری گرگان به بهانه سالروز تولد استاد محمدرضا لطفی موسیقیدان و نوازنده بود.
این هنرمند گرگانی که علاقه مند است هرسال به بهانه سالروز تولد استادن هنر نمایشگاهی برپا کند، ادامه داد: «رویای هستی» که نام یکی از آثار استاد غلامحسین بنان خواننده فقید دومین نمایشگاهی است که با موضوع تصویرسازی اشعار و ترانه های استادان مطرح برپا می شود.

وی درباره تعداد آثار این نمایشگاه تصویرسازی گفت:

«رویای هستی» با تاکید بر بزرگداشت استاد غلامحسین بنان به بهانه سالروز تولد ایشان برپا شده است، اما از ۱۶ اثری که در نمایشگاه ارائه می شود آثاری از استادان دیگر نیز مانند محمدرضا شجریان، همایون شجریان، محمد معتمدی، علیرضا قربانی، سالار عقیلی و شهرام ناظری به نمایش گذاشته می شود.

شریفی که تصویرسازی هایش با نگاهی نمادگرایانه است، مطرح کرد: تصویرسازی آثار بر ساختار آوازی استاد و آواها و مفاهیم شعری تاکید دارند.

قصث قصق
وی درباره تکنیک به کاررفته در آثارش گفت: سعی من این است که شیوه ای شخصی در آثار خود که برگرفته از فرهنگ من است وجود داشته باشد.
شریفی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور خواهد شد و بخشی نیز به آسیب دیدگان سیل اختصاص خواهد یافت.
قصث قصق
حامد شریفی نقاش، تصویرساز و مدرس دانشگاه متولد ۱۳۵۰ در گرگان است. تحصیلات او لیسانس نقاشی از دانشگاه هنر و معماری یزد و فوق لیسانس تصویرسازی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او کار خود را با نقاشی آغاز کرده است اما در تصویرسازی تخصص دارد. تاکنون نمایشگاه های مختلفی در زمینه کاریکاتور، نقاشی، تصویرسازی و مجسمه سازی برپا کرده است.
قصث قصق
نمایشگاه «رویای هستی» جمعه ۶ اردیبهشت از ساعت ۱۷ الی ۲۱ افتتاح می شود و تا سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ادامه خواهد یافت.
گالری روزهای شنبه تعطیل است ولی در دیگر روزها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ نمایشگاه «رویای هستی» برپاست.
قصث قصق
گالری فلاح زاده در تهران، سعادت آباد، شمال میدان کاج، ابتدای خیابان دوازدهم، پلاک ۴۳، طبقه دوم، واحد ۵ واقع است.
سپیده شریعت رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است