دوران بحران‌ سریال‌سازی به پایان رسیده است/ پرداختن به حق‌الناس در «برادر جان»

ثق ققبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، مرتضی میرباقری معاون سیما در بازدید از پشت صحنه سریال «برادر جان» گفت: این سریال یک ملودرام اجتماعی است. قصه‌ای که در آن بحث حق‌الناس مطرح می‌شود و با فضای ماه مبارک رمضان همخوانی دارد و قرار است روی آنتن شبکه سه برود.

وی درباره ترکیب بازیگران «برادر جان» و عوامل موفقیت این سریال بیان کرد: این سریال از عوامل ممتازی برخوردار است از استاد علی نصیریان گرفته تا آقای حسام منظور که شاهد درخشش او سال گذشته در سریال «بانوی عمارت» بودیم. ترکیب بازیگران و فیلمنامه قوی این اثر ما را امیدوار می‌کند که شاهد یکی از پربیننده ترین سریال های ماه مبارک رمضان باشیم.

وی با بیان این که بخش عمده‌ای از سریال تصویربرداری و تدوین شده است ادامه داد: قصه بسیار پرکشش است و مخاطب می تواند با آن همذات پنداری کند.

میرباقری معاون سیما بیان کرد: ما تقریبا بعد از یک دوره گذار در 2 سال اخیر و بحرانی که در سریال سازی داشته ایم الان به یک نقطه مناسب و مطلوب رسیده ایم، که امیدوار هستیم این حرکت رو به رشد با یک شتاب قابل توجه ای ادامه یابد.

همچنین معاون سیما درباره اشکال مخاطبان به پایان بندی برخی سریال ها گفت: یکی از مشکلاتی که در برخی سریال ها وجود دارد، این است که سریال ها با یک شتاب خوب شروع و اوج می گیرد ولی فرود آن ها خیلی سریع اتفاق می افتد.

وی در پایان بیان کرد: بعضی از نویسندگان ما چون نمی توانند برخی از گره های داستان را باز کنند، آن را رها می کنند و می گویند ببینده خود قضاوت کند. ما تاکیدمان این است که باید حداقل 10 تا 15 درصد قصه در بخش فرود باشد و خوشبختانه با مذاکره ای که کردیم قرار شد به طور نمونه در یک سریال 30 قسمتی 3 الی 4 قسمت سریال بخش فرود را در بربگیرد.

سعید نعمت اله نویسنده این اثر و تهیه کننده آن محمدرضا شفیعی و محمدرضا آهنج کارگردان سریال «برادر جان» است.