امروز ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸

برپایی نمایشگاهی به صرف سالاد/ درم بخش آثارش را به نمایش می گذارد

کامبیز درم‌بخش به همراه سهیل حسینی روز جمعه 13 اردیبهشت، مجموعه ای از آثارشان را با عنوان «سالاد» در گالری دیلمان به نمایش می‌گذارند.

برپایی نمایشگاهی به صرف سالاد/ درم بخش آثارش را به نمایش می گذاردبه گزارش خبرگزاری صبا، کامبیر درم‌بخش هنرمند کاریکاتوریست درباره نمایشگاه «سالاد» توضیح داد: «سالاد» مجموعه‌ای از آثار من و سهیل حسینی با عناوین و موضوعات مختلف را شامل می شود. نام‌ این نمایشگاه نیز به دلیل همین موضوعات مختلف آثار «سالاد» انتخاب شده که با آثار شناخته‌شده‌ مفهومی من متفاوت است و جنبه‌ دکوراتیو دارد.

این کاریکاتوریست با بیان اینکه استعدادهای خود را در حوزه‌های مختلفی نشان داده است، ادامه داد: سال‌هاست که کارهای دکوراتیو انجام می‌دهم ولی زیاد شناخته شده نیست. حدودا ۴ تا ۵هزار از این طرح‌ها دارم که با سوژه‌های مختلفی مانند انسان، طبیعت، درخت، گل و حیوانات کار شده است. این طرح‌ها، کارهای سریع و تند من را شامل می شوند و از میان هر ۱۰۰ تا طرحی که هر روز می‌زنم ۱۰ تا را قاب و نگهداری می‌کنم که حالا مجموعه‌ عظیمی شده که نمی‌دانم چطور باید آنها را عرضه‌ کنم اما در تلاش هستم به تدریج این آثار را در نمایشگاه‌های مختلف ارائه کنم.

وی با بیان اینکه این کارها گرافیک_نقاشی_تصویرسازی است، افزود: باتوجه به اینکه من کاریکاتوریست هستم درون مایه این آثار هم از طنز کاریکاتورهایم خالی نیست. هم‌چنین این روزها موج حیوان دوستی راه افتاده که بخشی از آثار من هم در تایید این جریان است و سعی کرده‌ام از حیوانات تصویری صمیمانه و دوستانه نشان دهم.

درم‌بخش به همکاری با جوانان اشاره کرد و گفت: حدود ۸۵ درصد طرفدارهای من جوانان هستند و توانسته‌ام با وجود اختلاف سنی‌ام با جوان‌ها ارتباطم را با آن‌ها حفظ کنم که این موضوع باعث افتخار من است. کسانی که چهره من را نمی‌شناسند و فقط کارهایم را دیده‌اند فکر می‌کنند این کارها را یک جوان انجام داده است.

این کاریکاتوریست درباره‌ قیمت آثارش در این نمایشگاه گفت: قیمت آثار من به نسبتِ کار، سابقه و شهرتم بسیار پایین است. من قیمت‌ها را پایین انتخاب می‌کنم تا کارهایم به دست مردم برسد. تولید من زیاد است و نمی‌دانم که با این کارها چه کنم و خیلی خوشحالم که مردم با درآمدهای پایین هم بتوانند کارهای مرا بخرند.

او در پایان یادآور شد: قصد دارم با تیمی که به تازگی تشکیل داده‌ام فکرهایم را به صورت کانسپچوال آرت به انواع مختلفش مانند چوب، سنگ، عکس، عروسک و … تبدیل کنم. اما متاسفانه این کارها سرمایه زیادی نیاز دارد و مجبورم شخصا هزینه کنم. این کارها نیاز به کمک دارد ولی متاسفانه چنین امکاناتی در کشور ما وجود ندارد و همین‌طور قیمت وسایل کار نیز بیداد می‌کند.

سهیل حسینی نیز درباره‌ تجربه‌ای که پیش از این با کامبیز درم‌بخش داشته است، بیان کرد: نمایشگاه مشترکی که در مهر و آبان سال ۹۷ با آقای درم‌بخش داشتیم، جزو یکی از شلوغ‌ترین نمایشگاه‌های سال گذشته بود. طی همکاری موفقی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم امسال هم نمایشگاه دیگری ترتیب بدهیم. همه‌جور کاری از نظر ابعاد، موضوع و تکنیک در این نمایشگاه خواهد بود و به همین دلیل «سالاد» نام گرفته است.

او در توضیح آثارش در این نمایشگاه بیان کرد: کارهای من شامل ۳ جغد در ابعاد بزرگ، ۳ گربه، و چندتایی فیگور انسانی می‌شود که با تکنیکِ چاپ روی کاغذ دست‌ساز به همراه ترکیب مواد کار شده است. تکنیک آثار آقای درم‌بخش نیز جوهر، مدادرنگی و ماژیک است. از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در این نمایشگاه کار وجود دارد و این گزیده‌ای از کارهای این دوره‌ ده ساله است که درمجموع شاملِ ۵۷ اثر می‌شود.

نمایشگاه سال گذشته این دو هنرمند «جغدآباد» نام داشت که در گالری آ برگزار شد.

علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «سالاد» می‌توانند ۱۳تا ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دیلمان به آدرسِ شریعتی، بالاتر از ظفر، کوچه پورمشکاتی، پلاک ۵۰ مراجعه کنند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است