امروز ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲

ماجرای طلوع دلچسب همایون با صدای پدر/ وحید تاج از استاد شجریان خاطره گفت

همایون شجریان به یاد پدرش یک ویدیویی در صفحه شخصی خود منتشر کرد و وحید تاج نیز خاطره ای از استاد را بدان افزود.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری صبا، همایون شجریان به تازگی یک ویدیو از طلوع خورشید در قله توچال به همراه تصنیف «غلام چشم» با صدای استاد محمدرضا شجریان منتشر کرده و در توضیح این ویدیو نوشت: «مرا چشمی‌ست خون‌افشان. بسیار دلچسب است طلوع خورشید از پشت کوه دماوند، همراه با آواز جاودانه پدر. موقعیت دوربین: قله توچال. کاری از مهدی مومن‌زاده.»

وحید تاج خواننده در واکنش به این ویدیو با اشاره به یکی از کلاس‌های آواز استاد شجریان که در آن شرکت داشته است، نوشت: «جناب همایون شجریان عزیزم. به یاد دارم سالها پیش که به کارگاه آواز استاد تشریف آورده بودید با بنده صحبت از شدت و ضعف در آواز را کردید و در حضور استاد شجریانِ پدر از گوشی موبایلتان این آواز را پخش کردید و خوب به یاد دارم که استاد شجریان فرمایش کردند هر خواننده‌ای نت های اوج را باید آنچنان مسلط بخواند که به شنونده احساس ِ ناخوشایندِ تزلزل، دست ندهد. زنده و پاینده باشید. آرزوی سلامتی دارم برای استاد نازنینمان.»

تصنیف «غلام چشم» یکی از قطعات پالایش یافته از آلبوم «دلشدگان» با آهنگسازی استاد حسین علیزاده است که پیش از انتشار این آلبوم، تمام آوازها و تصنیف‌های آن در فیلمی به همین نام ساخته علی حاتمی استفاده شده بود.

استاد شجریان ۲۵ مرداد ماه امسال به دلیل افت سطح هوشیاری و شوک عفونی به بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم منتقل شده بود و سوم شهریور ماه از بیمارستان مرخص شد تا بقیه مراحل درمانی در منزل ایشان ادامه پیدا کند.

اکرم انتصاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است