امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴

ستاره «جنگ ستارگان» خواستار استقلال کشورش از بریتانیا شد

یوان مک‌گرگور بازیگر مشهور اسکاتلندی سینما معتقد است اکنون وقت آن رسیده کشورش از بریتانیا جدا شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ایندیپندنت، یوان مک‌گرگور بازیگر اسکاتلندی فیلم های «رگ یابی» و «جنگ ستارگان» حمایت خود را از استقلال کشورش اعلام کرد و اظهار داشت رفراندوم «برگزیت» (به همه پرسی که موجب خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شد گفته می شود.) ذهنیتش را نسبت به موضوع استقلال اسکاتلند تغییر داده است.

بازیگر نقش اوبی‌وان کنوبی فیلم «جنگ ستارگان» در مصاحبه تازه خود با بیل ماهر در برنامه «رئال تایم» گفت: احتمالا اکنون وقت آن است که اسکاتلند از بریتانیا جدا شود.

مک‌گرگور افزود: من همیشه به دنبال اتحاد و یکپارچگی بودم گمان می کردم جواب بدهد، اما بعد از رفراندوم «برگزیت» فکر کنم لحنم تغییر کرده است، گمان می کنم اسکاتلندی ها به دولتی که سالهای سال است به آنها تعلق نگرفته، رای داده اند.

بازیگر فیلم «دکتر اسلیپ» همچنین تاکید کرد: ما کشوری با تفکرات خیلی چپ هستیم در حالی که سالهاست تحت سلطه محافظه کاران قرار داریم.

ستاره اسکاتلندی سینمای جهان این گفته ها را در حالی مطرح کرده است که پیش از این در سال ۲۰۱۶ علیه استقلال اسکاتلند صحبت کرده بود.

مک‌گرگور در این مصاحبه گفت معتقد است مردم اسکاتلند برخلاف مردم انگلستان می خواهند در اتحادیه اروپا بمانند و به نظر او حالا وقت آن رسیده تا اسکاتلند از بریتانیا جدا شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است