سومین دوره «جلسات کارتون تهران» آنلاین برگزار می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵

سومین دوره «جلسات کارتون تهران» آنلاین برگزار می‌شود

سومین دوره «جلسات کارتون تهران» به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل آنلاین به مدت دو روز از سه‌ شنبه 25 شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش صبا،  استودیو هورخش که پیش از این دو دوره قبلی رویداد «جلسات کارتون تهران» را با همکاری پلتفرم داربست برگزار کرده بود امسال سومین دوره این رویداد را به شکل مستقل و آنلاین با اجرای اشکان رهگذر نویسنده و کارگردان انیمیشن در روزهای سه‌ شنبه و چهارشنبه ۲۵‌ و ۲۶ شهریور در لایو اینستاگرام استودیو هورخش برگزار می‌کند.

این دوره از «جلسات کارتون تهران» با رویکرد آشنایی با تخصص‌های مهم در انیمیشن با دو موضوع «تفاوت کارگردانی در انیمیشن بلند و کوتاه» و «نویسندگی در انیمیشن و کمیک» برگزار می‌شود که علی اسکویی نوری کارگردان و تهیه‌کننده انیمیشن و رسول تشت زرین کارگردان انیمیشن، مهمانان نخستین جلسه این رویداد هستند و مهناز عادلی فیلمنامه‌نویس و کاریکاتوریست و آیدا نوشالی نویسنده کمیک مهمانان دومین جلسه این رویداد خواهند بود.

شرکت در این رویداد برای عموم آزاد است. علاقه‌مندان می‌توانند «جلسات کارتون تهران» را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۵‌ و ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ راس ساعت ۱۹ در لایو اینستاگرام استودیو هورخش به نشانی @Hoorakhshstudios تماشا کنند.

نخستین دوره‌ «جلسات کارتون تهران» با نمایش وبررسی روند تولید انیمیشن‌های کوتاه «اکتسابات انتسابی»، «ایکی»، «پیشخدمت»،«جمشید؛ مرثیه‌ای بر یک اسطوره»، «سوزن بان» و «قایم موشک» به مدت سه روز درشهریورماه ۱۳۹۶ برگزار شد و دومین دوره این جلسات نیز با نمایش و بررسی انیمیشن‌های ایرانی پذیرفته‌شده در جشنواره جهانی انسی ۲۰۱۸ «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی «روبی و جوجه‌ها – مسافری از فضا» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی و «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر با اجرای مشترک مریم کشکولی‌نیا و رهگذر به مدت یک روز در شهریور ۱۳۹۷ در پلتفرم داربست برگزار شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است