امروز ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۰

رییس شورای عالی حوزه علمیه تهران در جایزه بزرگ شعر سال شرکت کرد

آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای عالی حوزه‌های علمیه تهران به صورت افتخاری در مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال شرکت کرد.

به گزارش صبا، آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای عالی حوزه‌های علمیه تهران به صورت افتخاری در مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال شرکت کرد.

آیت الله رشاد که خود از شاعران کشور است و کتاب شعری نیز از وی با عنوان تماشای جمال منتشر شده است با ارسال یکی از اشعار خود در مورد امام حسین (ع) با عنوان دشت مست در مسابقه‌ای که به نام حضرت ابا عبدالله (ع) برگزار شده است، شرکت کرد.

رییس حوزه علمیه تهران در یادداشتی یادآور شد که این شعر را در کربلا سروده و صرفا برای تیمن و تبرک به نام حضرت سید الشهدا و رونق بخشیدن به این حماسه ادبی و تعظیم شعائر اسلامی در این مسابقه شرکت می‌کند.

سراینده شعر سپید تلویحات و رییس پژوهشگاه اندیشه اسلامی مشارکت در حرکتی که به‌نام ابا عبدالله شکل گرفته را یک افتخار و وظیفه دینی می‌داند و از همه شاعران فارسی زبان جهان برای شرکت فعال در این مسابقه دعوت می‌کند.

شاعر پیشکسوت و صاحب سبک حوزوی برگزاری این مسابقه را نقطه عطفی در تاریخ ادبیات ایران دانست و برای تحقق اهداف این مسابقه بین المللی بزرگ آرزوی موفقیت کرد.

دبیر مسابقه بین المللی جایزه بزرگ سال اعلام کرد: شاعران بسیار بزرگی برای شرکت در مسابقه اعلام آمادگی کرده‌اند و  سیاست مسابقه عدم اعلام اسامی شرکت کنندگان است، اما در تماسی که با آیت الله رشاد برقرار و از ایشان برای اعلام شرکت ایشان کسب اجازه شد این شخصیت عنوان کرد که از آغاز فعالیت ادبی تاکنون در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده‌ام اما خواستم اسم من به عنوان یکی از ذاکرین ابا عبدالله در لیست شاعران آن‌حضرت ثبت شود.

دبیر خانه مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال تصریح کرد: شاعران صاحب نام دیگر نیز اگر مایل هستند در این حماسه ادبی نقش آفرین باشند می‌توانند موافقت خود را برای شرکت در مسابقه اعلام کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است