امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۸

برگزیدگان جشنواره عکس سلامت روان معرفی شدند/ مشارکت عکاسانی از ۷۸ کشور

پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس «سلامت روان» که با مشارکت عکاسانی از 78 کشور جهان برگزار شده بود با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان با حضور وزیر بهداشت و مهمانان داخلی و خارجی به کارخود خاتمه داد.

برگزیدگان پنجمین جشنواره بین‎المللی عکس سلامت روان معرفی شدند/مشارکت عکاسانی از 78 کشوربه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی این جشنواره، در مراسمی که صبح امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در سالن همایش های روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد، برگزیدگان پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس «سلامت روان» معرفی شدند.

در این مراسم، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن تاکید بر اهمیت موضوع سلامت روان در جهان امروز، گفت: عکاسی هنر جاودانه کردن لحظات گذرا و تکرار نشدنی است و از متولیان این جشنواره باید قدردانی کرد که این رویداد باشکوه را برگزار و روح نشاط و امید را در جامعه ایجاد کردند.

پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و رئیس جشنواره  نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حضور گسترده عکاسان از کشورهای مختلف از نکات ویژه این دوره جشنواره است، یادآور شد: این مساله باعث شده است تا جشنواره سلامت روان جزو جشنواره های شاخص در ایران و جهان محسوب شود.

کریستف هاملمان نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ایران در این مراسم با اشاره به حضور قابل توجه عکاسان از کشورهای مختلف بر ضرورت حمایت از رویداد بین المللی تاکید کرد و گفت: عکس ها بر عواطف ما اثر گذاشته و ما را وادار به تفکر می کند.

محمدرضا صائینی دبیر جشنواره نیز ارسال بیش از ۱۸ هزار عکس از ۷۸  کشور جهان به این رویداد را نشان دهنده اهمیت مبحث سلامت روان و توجه به این جشنواره دانست.

در ادامه مراسم علی سامعی نماینده فیاپ در ایران و مدیر هنری و مدیر بخش بین الملل جشنواره عکس سلامت روان با بیان اینکه رکورد جالب توجه تعداد عکس این جشنواره در بین جشنواره های ایرانی و حتی جهانی منحصر بفرد است، افزود: رعایت استانداردهای فدراسیون جهانی هنر عکاسی در این جشنواره باعث شد تا این رویداد مجوز فیاپ را کسب کند و در رده جشنواره های استاندارد جهانی قرار گیرد.

سامعی در ادامه اظهار کرد: به گفته دکتر کریستف هاملمان، نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) قرار است در نشست وزیران بهداشت ۲۳ کشور که امسال در ایران برگزار می شود نمایشگاهی از آثار برگزیده جشنواره عکس سلامت روان برگزار شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان در دو بخش آزاد و سلامت روان تقدیر و از کتاب و تمبر جشنواره رونمایی شد.

در این جشنواره عکاسانی از ترکیه، انگلستان، اوکراین، بلژیک، هندوستان و کره جنوبی برگزیدگان خارجی و زهره لک، مهران چراغچی، امیر پورمند و جواد رضایی نیز برگزیدگان ایرانی معرفی شدند که جایزه نقدی، یادبود جشنواره و نشان فیاپ را دریافت کردند. جایزه بهترین کلوپ عکس هم به کشور چین اهدا شد.
برگزیدگان پنجمین جشنواره بین‎المللی عکس سلامت روان معرفی شدند/مشارکت عکاسانی از 78 کشور

همچنین نمایشگاه آثار برگزیده این جشنواره عصر روز گذشته با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی، مدیران دانشگاه علوم پزشکی زنجان، نماینده فیاپ در ایران، مسئولان استانی و عکاسان برگزیده، در موزه کارخانه کبریت زنجان آغاز به کار کرد.

پیش از این «ریکاردو بوسی» رییس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا، «فردی ون گیلبرگن» معاون فیاپ‌ از بلژیک، کیارنگ علایی، ابراهیم بهرامی، ناصر محمدی، احمد حاجبی (مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت) و محمدرضا صائینی (رئیس مرکز بهداشت استان زنجان و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان) داوری آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد‌ را انجام داده اند.

در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس «سلامت روان»، پرویز قزلباش (رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان) به عنوان رئیس جشنواره، محمدرضا صائینی به عنوان دبیر و علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) به عنوان مدیر هنری و مدیر بخش بین الملل حضور دارند.

این رویداد، با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی موضوعات روان‌شناختی توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است