امروز ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۹

مشارکت ۲ هزار فیلمساز بسیجی در جشنواره فیلم مقاومت

2239 اثر به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ارسال شد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد اطلاع‌ رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، برای ارج نهادن به تلاش‌های جهادگرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از بسیج، ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی و نیز با هدف استعدادیابی و تقویت نیروهای انقلابی و متعهد به ویژه جوانان خلاق برای حضور مؤثر در عرصه فیلم‌سازی و سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزدهمین دوره خود بخشی ویژه برای فیلمسازان بسیجی در نظر گرفته است.

بر اساس آخرین اعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در بخش فیلم بلند ۶۰ اثر، فیلم کوتاه ۴۲۹ فیلم، در بخش مستند ۸۷۹ اثر، بخش فیلمنامه ۳۴۶ اثر، پویانمایی ۱۴۶ فیلم و در بخش نماهنگ نیز ۳۸۲ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

در این دوره شهر تهران با ۴۸۳ اثر و استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام با بیش از ۲۰۰ اثر در رده بیشترین آثار ارسال شده به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت هستند و شهرستان‌های تهران با ۱۰۹ اثر در رده چهارم قرار دارد.

آثار منتخب فیلمسازان بسیجی در مرحله استانی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مرکز استان انتخاب و از صاحبان آثار تجلیل و در مرحله ملی آثار برگزیده استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد.

زمان اعلام آثار پذیرفته شده بخش «فیلمساران بسیجی» شنبه ۲۲ شهریورماه است.

هیئت داوران شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش مسابقه ملی، شش تندیس و دیپلم افتخار به بهترین تله فیلم بلند، بهترین فیلم داستانی کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین مستند، بهترین نماهنگ و بهترین پویانمایی اهدا خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش نخست از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است